Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 123 1980r wymiana stacyjki

09 Wrz 2009 21:46 6573 4
 • Poziom 38  
  Witam piszę w imieniu mojego 70 letniego znajomego który wozi nową wkładkę stacyjki z kluczami w schowku. Jak wyjąć starą ? Ktoś zapyta jak odpala auto otóż elektryk podłączył mu stacyjkę od PF126 i nią odpala aby zgasić wszystkie kontrolki odłącza akumulator bowiem ta druga stacyjka ma tylko podłączony rozrusznik. Człowiek ten jeżdzi swoim autem 2-3 razy w miesiacu. Jak zdjąć ten pierścień dookoła stacyjki?

  Jeszcze jeden problem jak wyjąć zegary ?
 • Poziom 37  
  Witam
  Z pierścieniem nie powinno być problemu , stacyjka na pierwsze położenie , potem dwa pręciki w dwa otworki / o ile pamiętam w tym położeniu pierścień się rozsuwa/ i pociągając za kluczyk wyciągamy wkład . napisz dokładnie o co chodzi bo nie zrozumiale napisałeś co robi jedna stacyjka a co druga bo z tego co zrozumiałem to nie jest potrzebny wkład tylko kostka stacyjki.
  Jeśli chodzi o licznik to albo odkręcisz osłonę nad nogami i wypchniesz licznik albo jak to robią fachowcy haczykami ja wyjmiesz / zagięcie drut stalowy 3mm / wsuwamy 1/5 od góry między licznik a deskę i ciągniemy , gdzieś mam rysunek jak nie dasz rady to wstawię
  Pozdrawiam
 • Poziom 38  
  Nie rozsuwa się żaden pierścień albo ja jestem taki........ Proszę o wyjaśnienie łopatologiczne bo ta stacyjka to czarna magia.
  Mercedes 123 1980r wymiana stacyjki
  Mercedes 123 1980r wymiana stacyjki
  Mercedes 123 1980r wymiana stacyjki


  Po prostu aby gość mógł odpalać auto elektryk mu założył stacyjkę od malucha podłączony jest tylko aku i rozrusznik do niej. A ta oryginalna jest cały czas w pozycji jeden niestety nikt do tej pory jej nie wyjął
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Witam
  I jak udało się wymienić?
  Pozdrawiam
 • Poziom 38  
  Dziękuje stacyjka została wymieniona.