Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka POLAR PDT 411-programator czy silnik?

09 Wrz 2009 21:48 3128 8
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich , problem jest następujący: pralka wszystko robi oprócz wirowania, jak dochodzi do wirowania to najzwyczajniej staje.Zbiorniczek podciśnienia do hydrostatu przeczyszczony ale to zapobiewawczo bo był czyściutki.Zauważyłem że jeżeli podczas przejscia programu na wirowania zdejmę pasek z silnika i dosłownie musnę lekko szajbe silnika to ten wchodzi na wirowanie, jeżeli tego nie zrobię to silnik-uzwojenia sie dosyć przegrzewają.Podstawiłem też zaobiegawczo kondensator rozruchu ale nic to nie dało.Pralka to prosta konstrukcja bez żadnych modułów i sterownków, tylko programator mechanzny i silnik którym steruje programator.Proszę o jakieś może wskazówki.
  • Poziom 20  
    Witam Kolego wyjmij silnik i sprawdz go na stole ( obroty rewersyjne oraz wirówke ) lub zmierz napięcie czy programator podaje na silnik. Jeżel faktycznie tak jest jak mówisz iż jak ruszysz wałek od silnika i zaczyna wirowac to możliwe że uzwojenie rozruchowe padło. Obejrzyj programator czy niema wypalenia.
  • Poziom 14  
    Programator jest czyściutki żadnych zewnętrznych wypaleń,przebarwień.A jak sprawdzić silnik bez pralki? może jakiś schemat podłączeń posiadasz?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Nie chcę być natrętny ale gdzie jest jakiś link na elce o sprawdzeniu takigo silnika asynchronicznego?
  • Poziom 25  
    Witam,a nie najprościej podłączyć osobno silnik wedle schematu,bez kombinacji zbędnych,pozdrawiam
  • Poziom 14  
    To właśnie mi o to chodzi , tylko gdzie ten schemat?
  • Poziom 14  
    No niestety albo stety, po podłączeniu silnika na stole okazało się że wiruje super, czyli wychodzi chyba już tylko na programator.A może jeszcze coś może byc nie tak?