Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką szkołe wybrać(po gimnazjum) ??

krakus741 13 Kwi 2010 21:48 14614 44
  • #31 13 Kwi 2010 21:48
    audio-master
    Poziom 12  

Też jestem w trzeciej gimnazjum, ale ja już wiem do jakiej szkoły chce iść. Wybrałem zawód technik telekomunikacji lub technik elektronik w zależności na co się dostanę. Byłem ostatnio na dniach otwartych w tej szkole i przyznam, że szkoła jest świetna. Wielu znajomych di niej chodzi i sobie ją chwali. Ja bym radził Ci iść to technikum, chyba, że masz stuprocentową pewność, że sobie poradzisz w LO. Bo dostać się do szkoły to całkiem co innego co nauka w niej. :) To tyle ode mnie. :-)
    http://www.zseeim.ids.bielsko.pl/

• #32 13 Kwi 2010 23:51
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  

elektro155 napisał:
    Nigdy nie idź na MATFIZ do liceum, przestrzegam Cię!!

Czemu?

• #33 18 Kwi 2010 12:39
    elektro155
    Poziom 26  

Przynajmniej u mnie jest bardzo trudno a zadania na poziomie studiów

• #34 18 Kwi 2010 19:14
    marcink550
    Poziom 11  

Ja polecam technikum na kierunku technik pojazdów samochodowych chodzę już tam 2 lata i nie narzekam jeśli masz chęci i lubisz ten zawód to nie zastanawiaj się i składaj podanie.

• #35 13 Mar 2012 20:55
    lukas12
    Poziom 17  

Witam, Temat dość stary, ale również mam pytanie.
    Jestem w 3 klasie gimnazjum i bardzo interesuję się Fizyką, matematyką, informatyką i elektroniką. Niestety jestem słaby z j. polskiego. I o to moje pytanie czy lepiej iść do technikum czy liceum :?:

• #36 13 Mar 2012 21:36
    tomek10861
    Poziom 27  

Taenia_Saginata napisał:
    elektro155 napisał:
    Nigdy nie idź na MATFIZ do liceum, przestrzegam Cię!!

Czemu?

A ja zaskoczę kolegów poszedłem do LO na profil biol-chem (jedna z najlepszych klas w moim liceum, może nawet i najlepsza). Jestem z tego powodu na razie zadowolony, lubię chemię więc mi profil odpowiada, zobaczymy jak będzie potem.
    Pozdrawiam :D

Dodano po 2 [minuty]:

I tak mam fizykę na poziomie z elementami rozszerzenia. Dużo osób narzeka na oceny, ale ja uważam że liceum to nie gimnazjum. W 3 gim miałem średnią coś około 5,5, a tu w liceum jestem wysoce zadowolony ze średniej 4,2 :)

Dodano po 3 [minuty]:

Poza tym jeśli jesteś dobrym uczniem to w LO spokojnie dasz radę. Co Ci po ocenach i tak się liczy matura, a moim zdaniem jednak w LO (ale to nie reguła) matura ma wyższy próg zdawania?

• #37 14 Mar 2012 19:59
    lukas12
    Poziom 17  

Moja średnia w Gimnazjum to 4,0

• #39 14 Mar 2012 21:16
    lukas12
    Poziom 17  

Fizyka 6, Matematyka 5/6 Informatyka 5

• #40 14 Mar 2012 21:20
    pitrala1
    Poziom 33  

Ja również stoję przed takim wyborem. Jak narazie wybrałem lo z profilem mat inf fiz, najbardziej mi odpowiada. Ja mam 6 mat inf i 5 fiz :)

• #41 14 Mar 2012 22:53
    tomek10861
    Poziom 27  

lukas12 napisał:
    Fizyka 6, Matematyka 5/6 Informatyka 5

Ja bym szedł w kierunku LO mat-fiz. Z polskim jakoś kolega da w LO radę, w końcu nie musi kolega z polskiego mieć w LO 4. Może to jest jakaś autosugestia bo sam chodzę do liceum, ale jednak moim zdaniem dobre liceum lepiej przygotowuje do matury jak technikum, oczywiście nie jest to reguła.
    Pozdrawiam :)

• #42 15 Mar 2012 19:52
    lukas12
    Poziom 17  

A np. Technikum elektroniczne w Bydgoszczy :?:

• #43 15 Mar 2012 20:05
    tomek10861
    Poziom 27  

Ja jestem nie z tych okolic, ale widzę że technikum w miarę ok :)
    W końcu to kolegi wybór, jeśli chcesz technikum idź do technikum, ja wolałem liceum ponieważ w okolicy nie było dobrego technikum, ale nie tylko dla tego, porostu nie łączyłem hobby z moim ambicjami życiowymi :)
    Pozdrawiam

Dodano po 7 [minuty]:

elektro155 napisał:
    Przynajmniej u mnie jest bardzo trudno a zadania na poziomie studiów

Przybytek wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził :) A na maturze zawsze lepiej :)

• #44 16 Mar 2012 21:53
    Werales
    Poziom 2  

tomek10861 napisał:
    jednak moim zdaniem dobre liceum lepiej przygotowuje do matury jak technikum, oczywiście nie jest to reguła.

Bzdura!
    Poziom przygotowania do matury zależy tylko i wyłącznie od szkoły. Pozytywny stosunek nauczycieli do uczniów jak i ICH przygotowanie do nauczania idą w parze z owocnym ticzeringiem.
    Kierunek, w którym chcesz się kształcić zależy od CIEBIE i to TY decydujesz, co dla Ciebie jest najlepsze. Możesz chodzić do LO, a w międzyczasie uczyć się podstaw z Hardware'u czy Infy i tym samym później podjąć się dodatkowych przedmiotów na maturze. Wtedy brama na studia otwiera się jeszcze bardziej.

• #45 25 Mar 2012 19:57
    marcink550
    Poziom 11  

Też się nie zgadzam z tym że liceum lepiej przygotowuje do matury oczywiście zależy to od poziomu danej szkoły ale dobre technikum może przygotowywać lepiej do matury niż nie jedno liceum.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME