Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

YouTube zaoferuje wypożyczanie filmów?

danielde 09 Wrz 2009 23:39 1016 3
 • YouTube zaoferuje wypożyczanie filmów?
  Informacja, która wyciekła kilka dni temu mówi, że YouTube prawdopodobnie próbuje zawiązać układ, którego efektem może być uruchomienie płatnej wypożyczalni filmów. Podobno znany serwis należący do Google prowadzi rozmowy z Lionsgate, Sony i Warner, potencjalnymi dostawcami filmów. Natomiast Wall Street Journal domniema, że koszt wypożyczenia zazwyczaj będzie wynosił 4 USD, jednak kwoty za poszczególne tytuły będą zgodne z cenami konkurencyjnych serwisów oferujących wideo na żądanie. Cena podstawowa będzie zbliżona do nowych wydawnictw Apple w jakości standard-definition.

  Serwis prawdopodobnie umożliwi darmowe oglądanie, jeśli klient będzie akceptował reklamy. Dokładna data uruchomienia pełnego serwisu nie jest znana, jednak jego wersja testowa ma wystartować w niedalekiej przyszłości i pozwoli 10,000 pracownikom Google wypożyczać filmy i testować serwis przez około trzy miesiące. Wersja testowa ma pojawić się w przeciągu kilku dni, jednak jej premierę mogą zakłócić trwające na temat nowego projektu dyskusje.

  YouTube nie potwierdza, ani nie neguje tej plotki, jednak od zawsze miało nadzieję, że zbuduje świetną współpracę z dużymi studiami filmowymi.

  źródło:
  http://www.electronista.com/articles/09/09/02/youtube.may.rent.major.labels.via.t/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  danielde
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  danielde napisał 676 postów o ocenie 13, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bydgoszcz. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  KSRhaziel
  Poziom 36  
  Gorszej komerchy chyba być nie może. Już gdy zaczęli kasować filmy w związku "z naruszeniem praw..." itp. zaczynało mnie to irytować. Jeżeli tylko pojawi się serwis konkurencyjny do youtube (nie mówię tu o jakiejś 'wrzucie') z przyjemnością się na niego przerzucę.
 • #3
  jamtex
  Poziom 23  
  I znowu większoś filmów (jak teraz muzyki) nie będzie dostępna w Polsce, bo jakaś wytwórnia pieniędzy tj. muzyczna/filmowa - zabroni wyświetlać.
  To ja dziękuję.
 • #4
  bananek69
  Poziom 12  
  to już lepsze video na życzenie w TP, przynajmniej na tv można oglądać a nie na małym monitorku.