Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz jednego TV (LCD) zakłóca drugi TV

rafaelle1 10 Wrz 2009 06:54 1634 8
  • #1 10 Wrz 2009 06:54
    rafaelle1
    Poziom 12  

Witam, posiadam 2 telewizory, LCD i kineskopowy.
    Po włączeniu zasilacza od LCD do sieci pojawiają się zakłócenia na kineskopowym w postaci pionowych pasów.

W jaki sposób przefiltrować zasilacz aby nie siał do sieci zakłóceń?
    Myślałem o jakimś kondensatorze przed zasilaczem, ale dokładnie nie wiem jaki zastosować.

Proszę pomóżcie.

Moderowany przez Mirek Z.:

Tytuł tematu i pisownię poprawiłem, temat przeniosłem do właściwego działu.
    Regulamin - p.10.5, p.11 i p.15.

0 8
  • #2 10 Wrz 2009 07:12
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Najlepiej spróbuj umieścić zasilacz w innym gniazdku - dalej od TV CRT. Poza tym to nie najlepiej świadczy o jakości tego TV. Filtr raczej trudny do wykonania w tym przypadku - mógłbyś zastosować trafo separacyjne przed zasilaczem impulsowym... to by pomogło.

0
  • #3 10 Wrz 2009 08:17
    Alfax
    Poziom 27  

Poza tym to wcale nie musi być kwestia zasilacza. Równie silne (jeśli nie silniejsze) zakłócenia generuje inwerter, co powoduje że przy złym ekranowaniu inwertera (a w tanim TV tak może być), będzie "siać" daleko i szeroko. W tym wypadku może pomóc przestawienie lub obrócenie TV.
    Pozdrawiam

0
  • #4 16 Wrz 2009 06:54
    rafaelle1
    Poziom 12  

Po głębszym sprawdzeniu wygląda to tak :
    gdy zasilacz jest podłączony do sieci , LCD nie jest włączony to na TV są słabe zakłócenia , gdu go włącze zakłócenia sie zwiększają.
    Więc chyba to zasilacz nie inwerter , choć moge sie mylić.

0
  • #5 16 Wrz 2009 08:28
    Alfax
    Poziom 27  

W takim razie - rzeczywiście to nie inwerter, tylko zasilacz. Tylko, że nie sądzę, by na to pomogło włączanie TV do różnych gniazdek, czy stosowanie trafo separacyjnego, jak radzi kolega bestler. W/g mnie ten zasilacz głównie wypromieniowuje te zakłócenia w postaci fal elektromagnetycznych (działa jak nadajnik), a w mniejszym stopniu, bądź wcale wpuszcza je w sieć. Ale na to też jest metoda sprawdzenia - spróbuj podłączyć TV do jakiegoś dalekiego gniazdka, albo nawet do sąsiada (jeśli mieszkasz w bloku) i zobaczysz co będzie: jak zakłócenia znikną, to znaczy że dostawały się przez zasilanie i trzeba stosować metody kolegi bestlera, jeśli nie, to oznacza, że są to zakłócenia radiowe i tu już zalecam serwis. Serwis ma obowiązek usunąć taką usterkę - (normy TCO itd).
    Pozdrawiam

0
  • #6 17 Wrz 2009 08:17
    rafaelle1
    Poziom 12  

Skąd wziąć trafo separacyjne , jakie ma mieć parametry ?

0
  • #7 17 Wrz 2009 08:50
    Alfax
    Poziom 27  

Witam
    Transformator separacyjny najlepiej nabyć. Tu masz link do przykładowego sklepu Link, albo wyszukaj w googlach. Moc transformatora musi być większa niż podłączonego do niego odbiornika (jeśli TV pobiera, powiedzmy, 100W, to trafo powinno mieć minimum około 120W).
    Pozdrawiam

0
  • #8 17 Wrz 2009 09:03
    LeDy
    Poziom 43  

rafaelle1 napisał:
    Witam, posiadam 2 telewizory, LCD i kineskopowy.
    Po włączeniu zasilacza od LCD do sieci pojawiają się zakłócenia na kineskopowym w postaci pionowych pasów.

W jaki sposób przefiltrować zasilacz aby nie siał do sieci zakłóceń?
    Myślałem o jakimś kondensatorze przed zasilaczem, ale dokładnie nie wiem jaki zastosować.

Te telewizory podłączone są do jednej anteny czy zakłócenia są bez podłączania anteny? Jak podłączone do anteny to tam szukaj. Jak rozdzielony sygnał ?

0
  • #9 23 Wrz 2009 17:59
    rafaelle1
    Poziom 12  

Nie są podłączone do 1 anteny , a zakłócenia daje zasilacz .
    Szukałem trafa separacyjnego i okazało sie że takowe mam,
    znalazłem u siebie bardzo stary regulator napięcia 300w , jeszcze z czasów PRL-u :D
    podłączyłem przez niego zasilacz i zakłócenia zniknęły :D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo