Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak duża grzałka potrzebna do grzejnika ?

Ferdynand 10 Wrz 2009 11:48 2746 4
  • #1 10 Wrz 2009 11:48
    Ferdynand
    Poziom 13  

Koledzy mając zawieszony grzejnik dwupłytowy o wymiarach 80x60 i mocy 800W chcę zalać go cieczą i w dolnej części wkręcić grzałkę od grzejników drabinkowych. Jaką powinna mieć moc ta grzałka ? Ewentualnie jak wyliczyć moc potrzebnej grzałki np. do większych grzejników (1000W,1400W) ? Oczywiście grzejnik będzie w pomieszczeniu, które powierzchnią odpowiada mocy takiego grzejnika.

0 4
  • #2 10 Wrz 2009 12:55
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

Zdaje się, że grzałka powinna mieć moc grzejnika. Poza tym, jesli zalejesz grzejnik wodą i będzie on odcięty od instalacji, ciekawy jestem, jakie ciśnienie będzie w grzejniku rozgrzanym do np. 70 stopni?

0
  • #3 10 Wrz 2009 14:13
    Ferdynand
    Poziom 13  

Nie chcę otrzymać temperatury 70 st.C. Wystarczy 55 st.C. Mogę podłączyć ciśnieniomierz i zobaczymy co będzie. Wydaje mi się, że powinienem wlać ciecz pod ciśnieniem 1 bar. Chcę na początku użyć grzałki 900 W z termostatem.

0
  • #4 10 Wrz 2009 14:38
    mauri_b

Jaką ciecz chcesz tam wlać?

0
  • #5 10 Wrz 2009 15:37
    hilzie

Jeden z producentów grzejników drabinkowych zaleca taki sposób:
    do grzejnika stosujemy płyn do chłodnic samochodowych
    zalewamy grzejnik do poziomu kilka cm poniżej odpowietrznika (ma być wykręcony) ,następnie rozgrzewamy grzejnik do max temperatury użytkowej .
    Jeżeli poziom płynu się podniesie ,wysysamy (np strzykawką) płyn tak by najwyższa pozioma rurka grzejnika była bez płynu .Następnie zakręcamy odpowietrznik i po robocie. Maksymalna moc grzałki powinna być równa lub mniejsza od mocy cieplnej grzejnika, np grzejnik 900W -grzałka 600-900W.

0