Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra II brak świateł cofania

kojak 10 Sep 2009 14:53 12052 3
    kojak
    Level 14  
    Opel Astra II G Carawan 2005r diesel 1.7 Brak świateł cofania. Żarówki dobre. Wyłącznik cofania dobry. Podając napięcie na przewód przy wyłączniku żarówki świecą. Nie dochodzi napięcie do wyłącznika. W instrukcji nie podano który bezpiecznik. Dzwoniłem do serwisu Opla Mega Opel B-stok nieprzyjemny pan nie poinformował mnie który to bezpiecznik gdyż to wielka tajemnica i kazał przyprowadzić auto do nich. Samochód posiadam od miesiąca. Na schemacie z elektrody nie ma fragmentu odnośnie świateł cofania. Może ktoś poinformuje mnie skąd brane jest zasilanie do świateł cofania i który to bezpiecznik.

Bezpieczniki są w środku wszystkie sprawne. Auto jak pisałem kupiłem miesiąc temu. Chcę się dowiedzieć który numer bezpiecznika jest od świateł cofania bo być może fizycznie go niema w skrzynce. Proszę o konkretne odpowiedzi, który bezpiecznik jest od świateł cofania ewentualnie z którego miejsca jest brane napięcie do tego obwodu
    Pozdrawiam

Moderated By Michu10:

Taki problem w takim dziale?Przenoszę do początkujących, a Ty pomyśl zanim zadasz pytanie na forum,

hopit
    Level 12  
    Jeśli bezpieczniki sprawne sprawdź czujnik biegu wstecznego.
    kojak
    Level 14  
    Pisałem że wyłącznik (czujnik jest sprawny). Ponawiam pytanie , który bezpiecznik Nr. lub skąd jest brane zasilanie do wyłacznika (czujnika).
    pozdrawiam
    2Ya
    Level 12  
    Najprostsza metoda to odpiąć aku,miernik w łape lub jakiś tester na ciągłość obwodu,wpinasz się pod przewód zasilający przy wyłączniku cofania i szukasz w kabinie czy pod maską bezpiecznika czyt też złącza zasilania do czujnika wstecznego .

Możliwe tez ,że po prostu gdzies ci przewód się spieprzył po drodze,np.pretarł lub skorodował itp.

Przy miernikach często sa krótkie kable,więc możesz sobie przedłużyć obojętnie jakim przewodem.

Proste i skuteczne.

Pozdro.