Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II brak świateł cofania

10 Wrz 2009 14:53 10126 3
  • Poziom 14  
    Opel Astra II G Carawan 2005r diesel 1.7 Brak świateł cofania. Żarówki dobre. Wyłącznik cofania dobry. Podając napięcie na przewód przy wyłączniku żarówki świecą. Nie dochodzi napięcie do wyłącznika. W instrukcji nie podano który bezpiecznik. Dzwoniłem do serwisu Opla Mega Opel B-stok nieprzyjemny pan nie poinformował mnie który to bezpiecznik gdyż to wielka tajemnica i kazał przyprowadzić auto do nich. Samochód posiadam od miesiąca. Na schemacie z elektrody nie ma fragmentu odnośnie świateł cofania. Może ktoś poinformuje mnie skąd brane jest zasilanie do świateł cofania i który to bezpiecznik.

Bezpieczniki są w środku wszystkie sprawne. Auto jak pisałem kupiłem miesiąc temu. Chcę się dowiedzieć który numer bezpiecznika jest od świateł cofania bo być może fizycznie go niema w skrzynce. Proszę o konkretne odpowiedzi, który bezpiecznik jest od świateł cofania ewentualnie z którego miejsca jest brane napięcie do tego obwodu
    Pozdrawiam

Moderowany przez Michu10:

Taki problem w takim dziale?Przenoszę do początkujących, a Ty pomyśl zanim zadasz pytanie na forum,

• Poziom 12  
    Jeśli bezpieczniki sprawne sprawdź czujnik biegu wstecznego.
  • Poziom 14  
    Pisałem że wyłącznik (czujnik jest sprawny). Ponawiam pytanie , który bezpiecznik Nr. lub skąd jest brane zasilanie do wyłacznika (czujnika).
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Najprostsza metoda to odpiąć aku,miernik w łape lub jakiś tester na ciągłość obwodu,wpinasz się pod przewód zasilający przy wyłączniku cofania i szukasz w kabinie czy pod maską bezpiecznika czyt też złącza zasilania do czujnika wstecznego .

Możliwe tez ,że po prostu gdzies ci przewód się spieprzył po drodze,np.pretarł lub skorodował itp.

Przy miernikach często sa krótkie kable,więc możesz sobie przedłużyć obojętnie jakim przewodem.

Proste i skuteczne.

Pozdro.