Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

simlock z samsunga s5230 Avila za pomocą KulanKendi

raymansiwy 10 Sep 2009 19:17 37338 13
    raymansiwy
    Level 17  
    Witam, czy do simlocka za pomocą KK muszę mieć kabel combo od UST Pro czy wystarczy sam USB, pytam ponieważ jak próbuje na samym usb to znajduje telefon tylko nie wchodzi w tryb boot.

Pozdrawiam!!

Popraw temat inaczej poleci do kosza

Mod poochone
    archi3
    Level 31  
    a po co Ci tryb boota do simlocka z avili? O ile wiem musisz miec kabelek combo.
    R*
    Level 29  
    I tu sie kolega myli ;]
    Wystarczy sam kabelek RJ45 NSPRO po samsunga E210, niedawno męczyłem kilka sztuk- idzie od "strzała"

Dodano po 56 [sekundy]:

ZWYKŁY RJ45, nie RJ45+USB, najzwyklejszy przewód z zestawu NS`a
    raymansiwy
    Level 17  
    mam kabelek do E210 ale pod HWK, zaraz zobaczę czy pójdzie bo po zwykłym usb coś nie chce.
    wiśniowy18
    Level 33  
    raymansiwy wrote:
    mam kabelek do E210 ale pod HWK, zaraz zobaczę czy pójdzie bo po zwykłym usb coś nie chce.

Kabel od HWK jest identyczny jak od NS PRO
    raymansiwy
    Level 17  
    jak podłącze hwk i przez kabelek rj to nie widzi fona a jak po zwykłym usb to tak jak niżej log:

Szukanie telefonu...
    Telefon wykryty. Mode: Modem
    Łączenie do serwera...
    Model Telefonu: GT-S5230
    IMEI telefonu: 35xxxxxxxxxxx
    Wersja Oprogramowania: S5230CXIF
    MCC+MNC: 000 00
    Przełączenie do trybu Boot - proszę czekać...
    Brak odpowiedzi z telefonu! > Internal routine
    bodzio667
    Level 18  
    HWK nie zrobisz.. Musisz Nspro sam próbowałem i nic na Nspro bez problemu ;]

Pozdro:D
    R*
    Level 29  
    bodzio667 wrote:
    HWK nie zrobisz.. Musisz Nspro sam próbowałem i nic na Nspro bez problemu ;]

Pozdro:D

Oj głupoty piszecie....
    Zrobi zrobi ;]
    Ale najlepiej i najłatwiej jest oczywiście pod urządzeniem które samo "z siebie" emuluje COM port.
    Do UFS musisz pobrać program UFSx2COM

Ja jak zwykłym USB dawałem to były problemy z wejściem w BM, mam gdzieś E210 COMBO ale pod UST i robiłem przejściówki. Jednak jak mówię- ja zrobiłem zwykłym RJ tyle że NS emulowało port COM ;)
    slawko_k
    Level 34  
    Jesteś pewny że nie musi być combo??
    emulowałem na ufs'ie i nie łączy.
    mam boxa na max3232 z danych czasów z takim samym pinoutem jak ufs i nie łączy.
    R*
    Level 29  
    Dam sobie rękę obciąć ;]
    RJ wystarczy (tyle że ja używałem NS PRO i ono samo już emulowało) Mam kilka Avilek ale qrcze już poleciały locki z nich więc video Ci nie zrobię. Tutaj akurat widzisz ja leciałem KK bo NS PRO nie dało solucji jeszcze wtedy.
    slawko_k
    Level 34  
    nspro nie mam. kombinuję z przejściówką do setoola bo też sam emuluje ale tez nie łączy. telefon ma być włączony?
    slawko_k
    Level 34  
    a nie włącza ci się ładowanie samo?
    raymansiwy
    Level 17  
    panowie dzięki wszystkim za sugestie, zrobiłem nspro, co prawda walczyłem dosyć długo ze sterami ale poszło i już kilka sztuk tak zrobiłem. Opisze jak mi idą aville przez nspro, podłączam aville klikam read info, wyskakuje read data po chwili znowu read data i za moment małe okienko żebym sprawdził sterowniki i najpierw połączył z oprogramowanie samsunga itp. i w tym czasie ręcznie odpalam fona, jak się uruchomi to klikam na te małe okienko co wyskoczyło że coś nie tak ze sterami i zaczyna mi zczytywać słuchawe hehe, czekam około 3-5minut i kodzik wygenerowany :) juz kilka sztuk tak poszło.

Temat zamykam i pozdrawiam!