Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału po ustawieniu anteny 90 z konwerterem monoblok

10 Wrz 2009 20:15 4634 15
  • Poziom 9  
    Odbierałem wcześniej cyfre + za pomocą małej anteny bezproblemowo. Dzisiaj zamontowałem sobie antene 90 z konwerterem monoblock twin. Taką mi zalecano.
    Chcę odbierać dwie satelity na dwóch tunerach.
    Ale na tunerze nie odbieram żadnego sygnału, tylko 0. Nie mam żadnego przyrządu do mierzenia, ale ustawiałem we wszystkie kierunki i nic, nadal 0. A mam ustawioną w tym samym kierunku co poprzednią antenę.

Wiem że pisaliście wcześniej na podobny temat, ale ja mam trochę inną sytuację.
    Możliwe żeby nie było nawet minimalnego sygnału.

Pomóżcie...
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Pochwal się swoim tunerem jaki model?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    To wydaje mi się że bez przyrządu do mierzenia się nie obędzie. Wiem że na allegro jest ich sporo, ale widzę że do czasu jego dostawy to o cyfrze mogę zapomnieć.
    A już myślałem że może zły konwerter kupiłem.
  • Poziom 9  
    Dla mnie to jest raczej czarna magia. Ale czytałem na forach o tunerach i kupiłem Ferguson Ariva 200. Mam jeszcze starego Philipsa.
    Mam zamiar kupić jeszcze do tego jakiegoś spliterka i podłączyć cyfre do tych dwóch tunerków.
  • Poziom 19  
    kolego nie musisz mieć przyrządu wystarczy trochę cierpliwości
    1 reakcja dekodera- tunera to jak by nie było na to co pokazuje< 1sekunda
    2 przestawienie anteny o 0,5cm najprościej pisząc to prawie brak sygnału
    3 jedna osoba przy tv ty ustawiasz antenę
    naprawdę nie musisz mieć miernika sat trochę cierpliwości i będzie ok powodzenia
    sprawdź kable czy nie maja zwarcia ekran z gorącym w złączkach F
  • Poziom 15  
    Może się obędzie bez satfindera. Ustaw na antenie kąt elewacji 30° (ta podziałka z tyłu anteny). Przykręć antenę z grubsza do masztu. Zobacz jak mają ustawioną antenę sąsiedzi. Skieruj ją tam i bardzo bardzo powoli kręć i zatrzymuj się na kilka sekund. Może przy odrobinie szczęścia złapiesz HB. Najważniejsze jest aby bardzo powoli kręcić anteną i zatrzymywać się na kilka sekund co każdy minimalny obrót. Powinno sie udać bo z grubsza jak tylko ustawiłeś to nic nie złapiesz no chyba, że masz fuksa i akurat trafiłeś w HB albo Astrę. Zależy w co byś chciał ucelować głównym konwerterem.
  • Poziom 9  
    Właśnie z tym największy problem że nie mam tej podziałki z kątem nachylenia na tyle anteny. W tym starszym modelu była.
    A drugi problem że mam tą antenę zamontowaną za oknem dość wysoko, i jedynie mogę ją uchwycić przez okno. I jest trochę problem z jej obracaniem.
  • Poziom 33  
    Na tym Fergusonie nie ustawisz Cyfry. Potrzebna jest spora wiedza w tym temacie- odpowiednie ustawienie portów. Ale możesz na Philipsie i podpiętym do anteny konwerterze od starej anteny. Warunek, Philips musi mieć aktualne kanały.
  • Poziom 9  
    Właśnie też próbowałem najpierw znaleźć sygnał na tym Philipsie, ale konwerter miałem podpięty już ten nowy monoblock, ale też nic to nie dało.
    A kanały są aktualne.
  • Poziom 33  
    Myślę że przy singlu i tak dużej średnicy anteny dał byś radę. Poczytaj o monoblokach.
  • Poziom 24  
    Mając w antenie monoblock na Philipsie anteny nie ustawisz,Zamontuj do anteny konwerter od starej anteny i wtedy próbuj złapać sygnał.
  • Poziom 9  
    Dzięki za rady. Właśnie tak spróbuje zrobić.
  • Poziom 29  
    Cytat:
    Na tym Fergusonie nie ustawisz Cyfry. Potrzebna jest spora wiedza w tym temacie- odpowiednie ustawienie portów
    Na każdym ,
    monoblock to badziew dwa single i normalny układzik zeza zastosuj , co do monoblock to zawiera w sobie diseqc i ustawienie portów musi być zgodne z tym na co jest ustawiona antenka , bo jak masz wiodący na hb to musi być na pierwszym porcie hb
    Link masz opisane co i jak