Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 1.8TD - kopcenie

Kamil Wolski 10 Wrz 2009 20:30 5987 9
  • #1 10 Wrz 2009 20:30
    Kamil Wolski
    Poziom 12  

Mam problem z kopceniem i nie bardzo wiem jak ugryźć temat.

Auto odpala bez żadnego problemu. Pali odpowiednio, po rozgrzaniu ładnie trzyma obroty, ale do rzeczy.

Zaraz po odpaleniu wszystko jest okej. Po kilku sekundach z wydechu pulsacyjnie wylatuje jasny dym. Czasami mam wrażenie że jest to szary, czasami bardziej zabarwiony na niebiesko - dlatego ciężko mi zdiagnozować co to.

Auto normalnie jedzie, po rozgrzaniu nie ma żadnych problemów. Ani z odpalaniem, ani z szarpaniem, z niczym. Po tygodniowym postoju pod domem miałem wrażenie że przy dodawaniu gazu poddymiał trochę - ale po 15min jazdy już nic takiego nie widziałem.

Turbina dmucha porządnie, przedmuchów nigdzie nie ma w dolocie ani nic.

Osobiście stawiam albo na niesprawne świece, albo coś z regulacją zaworów - jeśli ten temat może powodować takie objawy.

Dodam że oleju praktycznie nie dolewam, płyn chłodniczy również nie ubywa ani nie ma w nim plam oleju.

0 9
  • #2 10 Wrz 2009 20:52
    Mirek.tok
    Poziom 19  

Elektryczny zawór sterujący kątem wtrysku (kabel 2 pinowy) stuknij w niego jak silnik będzie pracował jeśli zły to silnik zacznie lepiej pracować ale tylko przez chwile-znajduje się nad korektorem zwiększającym dawkę paliwa przez turbinę

0
  • #3 10 Wrz 2009 21:44
    Kamil Wolski
    Poziom 12  

Niestety, ten temat odpada. Termostat woskowy również sprawny i dobrze naciągnięta linka.

Dodam jeszcze że jakiś czas temu miała miejsce regeneracja wtryskiwaczy - lały tak, że auto potrafiło zgasnąć od przelania... Świece pewnie są okopcone i może tu pies pogrzebany? Chociaż czy przy temp +15*C miałoby to aż takie znaczenie?

0
  • #4 10 Wrz 2009 21:49
    romanhoks
    Poziom 15  

Zobacz świece może jedna siedzieć i przez to poddymia na niebiesko przez chwile.

0
  • #5 10 Wrz 2009 21:55
    Kamil Wolski
    Poziom 12  

Czy coś poza świecami mogłoby dawać taki efekt? Świece w tym tygodniu jeszcze zamówię pewnie od razu komplet jakiś porządny (przy okazji może coś polecicie).

0
  • #6 17 Wrz 2009 17:49
    KeinXor
    Poziom 24  

Witam,
    jak polecam polską iskrę ceramiczne, mam je wkręcone w swoim dupowozie, jakość wykonania i zastosowana technologia jak w NGK a połowa taniej.

0
  • #7 20 Wrz 2009 21:12
    Lucjan52
    Poziom 27  

Mam Mondeo 1,8TD. Trochę źle odpalał , więc wymieniłem świece żarowe i było w porządku, ale po 2 tygodniach zaczął coraz gorzej odpalać. Trzeba kilka razy podgrzać i muszę kręcić ok 30 sekund. Po zgaszeniu drugi raz już pali normalnie. Ponadto po odpaleniu z rury bucha potworna chmura dymu. Czy to może być sprawa świec? Są nowe.

1
  • #8 28 Wrz 2009 22:24
    romanhoks
    Poziom 15  

Nowe są przy zakupie . Jak podlewa wtrysk lub grzejesz dwa razy do sprawdż świece czy któraś nie siedzi.

0
  • #9 29 Wrz 2009 17:21
    Lucjan52
    Poziom 27  

Fakt. Dwie świece były uwalone. Chcę przedstaeić jeszcze 2 objawy jakie mam w tym aucie
    1. Nierównomierna praca silnika na wolnych obrotach, tzn takie charakterystyczne przerywanie i w takt tego przerywania z rury poddymia na niebiesko.
    2. Ja to nazywam to przegazowaniem,t.zn po ujęciu gazu i wysprzęgleniu obroty zamiast wrócić do wartości nominalnej wzrastają na krótką chwilę do ok 1500 do 1800. Po rozgrzaniu się silnika zjawisko te ustępuje. Wtryski nigdy nie były czyszczone.Auto ma przebieg 250tys. km. Czy ktoś zna odpowiedź na te usterki?

0
  • #10 30 Wrz 2009 15:37
    robert29475
    Poziom 12  

Kolego jeśli tak jak piszesz samoczynnie wzrastają obroty silnika, to masz boster do sprawdzenia. Jest umieszczony na pompie wtryskowej pod korektorem kąta wtrysku i dochodzi do niego wężyk od turbiny. Ściągnij ten wężyk i zobacz czy nie ma w nim paliwa. Jak jest mokro to membrany do wymiany. Powodzenia.

0