Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Cyber Shot DSC-H50 -> problem z wyświetlaczem i bate

Griller 10 Wrz 2009 22:07 2227 2
  • #1 10 Wrz 2009 22:07
    Griller
    Poziom 8  

Witam. Jest tak:

Aparat wpadł do wody i suszył się ponad 2 tygodnie. Najpierw był brak reakcji, potem zaczał się włączać.

Wyświetlacz jest zaskakująco przyciemniony, tzn. działa przez chwilę, jakby tylko ułamek energii go zasilał. Proporcje kolorów są dobre, ale ledwo co widać, tylko przy mocnym świetle z zewnątrz daje się przeczytać komunikat:

"Można używać tylko z odpwiednim akumulatorem."

Komunikat ten jest dosyć dziwny, ponieważ odpowiedni akumulator został włożony. Sprawdzałem dwa. To jest tak jakby aparat "nie wiedział", że ma wsadzoną baterię. Baterie z reguły nie przemakają, więc nie wydaje mi się, żeby obie były zepsute.

Pomyślałem, że skoro z wyświetlaczem jest problem, to przejdę na wziernik (opcja LCD/Finder) i tam wszystko było poprawnie, na pełnym zasilaniu, w odpowiedniej jasności i nasyceniu kolorów, takich, które powinny być widoczne. Ale pomimo, że nie obciążam wyświetlacza, tylko wziernik, komunikat jest ten sam, o odpowiednim akumulatorze. Czyli, że brak energii nie dotyczy samego wyświetlacza, tylko bierze się z czegoś ogólniejszego.

Po podaniu komunikatu, aparat, zamiast wysunąć obiektyw, zaczyna migać lampką na przycisku włącznika i wyłącza się. Tak, jakby nie chciał tracić reszty energii.

Czekam na pomoc.

0 2
  • #2 11 Wrz 2009 09:40
    magister2
    Poziom 15  

co do lcd to trzeba go rozebrać i wytrzeć filtry bo na pewno jest na nich woda albo plamy najprościej kupić pęknięty i przełożyć filtry i lustro bo pewnie ono jest zamoczone jeśli chodzi o zasilanie to po zalaniu muszą być jeszcze zwarcia

0
  • #3 14 Wrz 2011 21:45
    Griller
    Poziom 8  

Chciałem tylko powiedzieć iż mimo wszelkich wysiłków aparat zdechł. Problem został rozwiązany przez zakup kamery... i WODOSZCZELNEJ OBUDOWY na następne spływy. Temat można zamknąć.

0