Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Zelmer Meteor typ 1117.6- dalej iskrzy.

rnb_bolii 10 Wrz 2009 22:13 4609 8
  • #1 10 Wrz 2009 22:13
    rnb_bolii
    Poziom 34  

Witam. Trafił do mnie bo iskrzył wirnik. Po rozebraniu silnika okazało się że uzwojenie wirnika jest przepalone (widoczne dwa przerwane przewody na wirniku). Więc zakupiłem nowy wirnik. Po założeniu silnik pracował idealnie przez minutę po czym znów zaczoł iskrzeć na szczotkach i palić lamelki. Przed wymianą wirnika pomierzyłem stojan, oba wskazywały ten sam opór(wyczytałem że mają być prawie identyczne pomiary- no właśnie jaki opór ma wskazywać miernik, u mnie było bodajże 2.5 ohm na każdym). Więc co jest grane...
    Dziękuję i pozdrawiam.

Ten odkurzacz ma pewnie jakieś "cyferki w nazwie". Proszę uzupełnić tytuł!

mrhari.

Przepraszam. Podam na pewno jutro bo nie pamiętam.
    PS. (nie jestem teraz u siebie).

0 8
  • Pomocny post
    #2 11 Wrz 2009 09:04
    jogi1966
    Poziom 18  

nie znam wartości ale z reguły w takich wypadkach jest winny stojan lub zbyt twarde szczotki (zakładając że nowy wirnik jest dobry)

0
  • Pomocny post
    #3 11 Wrz 2009 09:09
    zetfa
    Poziom 20  

Jeśli wszystko zrobiłes prawidłowo,a wirnik jest dobrany właściwie,to nowy wirnik wyraźnie padł.Być może leżał gdzieś długo w wilgotnych warunkach i dostał t.zw.zwojówkę,czyli przebicie uzwojeń między sobą.Jeśli tak, to po pewnym czasie pracy zobaczysz dwie sąsiednie działki komutatora wyraźnie fioletowe - różne kolorem od pozostałych.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Wrz 2009 09:39
    BC313
    Poziom 17  

To jest tak zwane ryzyko zawodowe-pewnie nikt Ci nie uzna reklamacji. To jest ten ból że nigdy nie wiadomo co się kupi, nawet nowe to wszystko teraz g.... dlatego nie wiem czy warto w pewnych przypadkach brać się za naprawę takiego sprzętu.

0
  • Pomocny post
    #5 11 Wrz 2009 13:22
    frank 68
    Poziom 17  

Ja stojan badam w taki sposób,że na autotransformatorze ustawiam niewielki napięcie i następnie podłączam obie cewki i sprawdzam czy biorą ten sam prąd. Jeżeli nie to stojan do wymiany. Co do wirników to zgadzam się z poprzednikami,że czasami nowy też może być wadliwy.

0
  • #6 11 Wrz 2009 13:38
    rnb_bolii
    Poziom 34  

Witam. Byłem w sklepie w którym zakupiłem wirnik. Na szczęście gość jest wyrozumiały i przyjmie wirnik na reklamację. Ma go wysłać do Zelmer- a by sprawdzić czy faktycznie był wadliwy. Twierdzi że takie sytuacje się zdarzają. No cóż zobaczymy.
    Na razie dziękuję za zainteresowanie. Odezwę się w najbliższym czasie.

0
  • #7 11 Wrz 2009 18:19
    staszekf
    Poziom 32  

Czy nie powinien być tam wirnik 308-2200 a typ odkurzacza to 1117.6E.Pozdrawiam.

0
  • #8 12 Wrz 2009 09:19
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 05 Paź 2009 00:36
    rnb_bolii
    Poziom 34  

Witam. Wymieniłem wirnik (wymienił mi sprzedawca na nowy) i gość ze sklepu zaoferował mi jeszcze stojan w dobrej cenie (20zł), więc też go wymieniłem. Silnik działa poprawnie. Wirnik 306. Temat zamknę w najbliższym czasie.
    Dziękuję i pozdrawiam.

0