Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R510 - niedziałająca klawiatura po zalaniu kawą

alfa78 11 Wrz 2009 09:47 6348 10
  • #1 11 Wrz 2009 09:47
    alfa78
    Poziom 13  

Jak w temacie.

Witam!

Pracując właśnie na nim ,i popijając kawę nagle przez przypadek filiżanka z kawą przewróciła mi się na klawiaturę od laptopa,dokładnie na klawisze z prawej strony czyli Backspace,Enter ,itp zalewając je "troszkę" na szczęście :(

OD razu po zalaniu ,odłączyłem baterię od niego ,wyciągając i rozkręciłem klawiaturę w celu jej wysuszenia.
    Po 24h suszenia jej ,postanowiłem dziś ją podłączyć i sprawdzić czy coś się nie stało więcej z sprzętem.
    Co się okazuję? Jedynie klawisz z literką KU / nic właśnie nie reaguję ta literka na jej wciśniecie klawiszem / oraz co najważniejsze chyba jest ,to że kiedy włączam laptopa z podpiętą klawiaturą ,oczywiście już w czasie załadowania systemu, informuję mnie sygnałem "pikającym" chyba z Bios-a że coś nie tak jest np.zwarcie w klawiaturze? Natomiast kiedy to Ignoruję i włączam laptopa wciskając DELETE ,to normalnie system się załaduję i można na nim pracować bez jedynego problemu iż ten klawisz " ku" nie działa. Co obstawiacie i mi radzicie jeszcze?

Ps, nie kiedy samoczynnie ten klawisz- literka "ku" sama od siebie pisze cały czas jak by ją ktoś wcisnął .czyli obstawiam że jakaś wilgoć akurat przy tym klawiszu jest i takie cuda się robią, prawda? oraz dlatego też przy załadowaniu się systemu bios "sygnałem" mnie info.. że coś z klawiaturą,sprzętem, jest nie tak?

Z góry dziękuję za porady!

EDIT; nikt nic nie wie co może być ,i na ten temat ? Czemu przy włączeniu laptopa , muszę oczekiwać przy załadowaniu systemu i jak tylko usłyszę pikanie od bios-a długie to muszę DELETE wcisnąć ,aby to z ignorować i żeby system normalnie się zalogował szybciej?

0 10
  • #2 12 Wrz 2009 15:43
    j3drek
    Poziom 14  

wyczyść dobrze i wysusz klawisze KU powinno ci to pomóc miałem podobny problem w Fujitsu z tym że tam za długa śrubka mocująca klawiaturę od spodu dociskała klawisz R przez co podczas ładowania systemu było słychać takie pikanie i system nie mógł się uruchomić wystarczyło dać krótszą śrubkę i wypchnąć wgniotkę i odrazu problem ustał ;P

0
  • #3 12 Wrz 2009 15:52
    alfa78
    Poziom 13  

j3drek napisał:
    wyczyść dobrze i wysusz klawisze KU powinno ci to pomóc miałem podobny problem w Fujitsu z tym że tam za długa śrubka mocująca klawiaturę od spodu dociskała klawisz R przez co podczas ładowania systemu było słychać takie pikanie i system nie mógł się uruchomić wystarczyło dać krótszą śrubkę i wypchnąć wgniotkę i odrazu problem ustał ;P
    niby się wysuszyła ta klawiatura,ale nadal klawisz Q nie działa,a w ręcz przeciwnie ,po uruchomieniu systemu, zachowuje się jak bym go wcisnął i trzymał aby pisała ta literka :) więc stawiam że dalej jakaś wilgoć tam jest :( Ale co do śrubek 2-ch , co się przykręca klawiaturę do obudowy,płyty itp. to muszą pasować bez zmian ..na krótsze, bo przecież to są org. samsunga :P

Ps. a czemu jak całkowicie odłączę klawiaturę ,i włączę laptopa to normalnie bez żadnych sygnałów z Bios-a się załącza 8-O

0
  • #4 12 Wrz 2009 17:00
    Irew
    Poziom 2  

Jak włączasz laptop z podpięta klawiatura to tak jak piszesz klawisz Q jest tak jak by cały czas wciśnięty prawdopodobnie wilgoć robi na nim zwarcie.
    Musisz jeszcze raz wysuszyć dokładnie klawiaturę, może wspomóż się suszarką :)

0
  • #5 13 Wrz 2009 19:54
    alfa78
    Poziom 13  

Irew napisał:
    Jak włączasz laptop z podpięta klawiatura to tak jak piszesz klawisz Q jest tak jak by cały czas wciśnięty prawdopodobnie wilgoć robi na nim zwarcie.
    Musisz jeszcze raz wysuszyć dokładnie klawiaturę, może wspomóż się suszarką :)
    jeszcze raz rozkręciłem na całą noc do suszenia, i teraz czuć że na 100% się do końca wysuszyła po czym ? Po tym iż ..klawisze od strony prawej czyli ENTER,SHIFT,?,: itd... się kleją jak by były zalane roztopionym cukierkiem lub czym podobnym... /a kawa była słodzona cukrem,która się wylała na nią :) / no i oczywiście dalej jedynie klawisz KU nie działa :( Jeszcze ją myślę od nowa wykręcić, i włożyć na 10 min do miski,ale jaki roztwór mam do niej wlać ? Wodę destylowaną , czy co innego radzicie? Tak żeby się tej klawiaturze od tego nic nie stało, a wręcz przeciwnie roztopiła w niej te " nieczystości klejące" a po osuszeniu znowu wszystkie lekko się klawisze wciskały, i może nawet by to KU -klawisz też zaczął wreszcie działać :(

Bardzo proszę o radę,co byście na moim miejscu sami w domu z nią zrobili?

0
  • #6 13 Wrz 2009 19:59
    mat_ed
    Poziom 43  

Cytat:
    ...Co mi radzicie?

Radzę, abyś się trochę w końcu wysilił i skorzystał z wyszukiwarki.
    Jest wiele tematów o zalanych klawiaturach i sposobach ich czyszczenia.

0
  • #7 14 Wrz 2009 13:22
    alfa78
    Poziom 13  

mat_ed napisał:

Radzę, abyś się trochę w końcu wysilił i skorzystał z wyszukiwarki.
    Jest wiele tematów o zalanych klawiaturach i sposobach ich czyszczenia.
    OK,wiec znalazłem parę-naście poruszanych tematów związanych zalanymi klawiaturami,więc z tego co wyczytałem z nich zrobiłem jak radzicie...mniej więcej ; odkręciłem ponownie klawiaturę ,odpiąłem ją ,do /buteleczki/ spryskiwacza od płynu do szyb /czyli z tym "piostolecikiem" do spryskiwania/ wlałem trochę płynu ludwika,i dolałem letniej wody którą podgrzałem w czajniku,z mieszałem to ,i spryskałem pod spodem klawiatury te klawisze, i z drugiej strony troszkę też spryskałem :( Mam nadzieję że po wyschnięciu jej / susze ją też dodatkowo suszarką do włosów/ nic się po wyschnięciu jej nie stanie jeśli podłączę do laptopa. Mam taką nadzieję :( I nie będe zmuszony po tym był kupować nowej klawiatury której pewnie na rynku jeszcze nie ma dostępnej,bo na częsci takiego Samsunga nie widzę np.do sprzedania :(

Ps.Z tego co już zaobserwowałem, to te klawisze które były zalane i po klikaniu się kleiły i ciężkawo odbijały, to chodża teraz jak nowe :) zanieczyszczenia,brud,cukier się roztopił na pewno po tym zabiegu z spryskiwaczem :) Dam znać jak już ją podłączę ....

0
  • #8 17 Wrz 2009 16:52
    alfa78
    Poziom 13  

Czytając wasze "poradniki " znalezione w wyszukiwarce oczywiście tu na forum, podobne problemy z klawiaturami były poruszane,i każdy prawie w tematach opisywał iż ; zalałem klawiaturę herbatą, to sobie ją "wykąpałem" odpinając oczywiście od laptopa i w misce z letnią wodą /nie gorącą ! / z odrobiną płynem ludwik zmieszany do niej włożyłem nawet na całą noc aby się wymoczyła wszystkie brudy ,zanieczyszczenia,tłuszcze w niej rozpuściły, i po dokładnym wysuszeniu 48 godzinnym chodzi jak nowa , klawisze które po zalaniu nie chodziły w ogóle po takiej kąpieli i wysuszeniu o żyły! . Więc postanowiłem też tak zrobić . Ale nie do końca z waszą radą,tylko wziąłem wlałem letniej wody z mieszanej z odrobiną płynu ludwika do spryskiwacza do szyb, po psikałem klawiaturę, i dobrze ją z spłukałem wodą letnią też oczywiście. Jest 3 dzień jak się suszy / pomagam tez suszarką do włosów ją suszyć / i co ? Po podłączeniu klawiatury do laptopa dziś tak piszą klawisze tylko

rhxxxfxfxzzzzzzzzzzvvdvdvdvdvdvdvdvdvnnn,,,
    ddddhxhdxhdxhdxxxxxxxxxxxxxxxxhxdddddddddddddd

Nic więcej! Na dodatek większa jak połowa klawiszy w ogóle nie działa , według mnie po 3 dniu suszenia jej chyba już doschła prawda? Co mam teraz robić, do wyrzucenia klawiatura ? Proszę o pomoc. Laptop to prawie nówka Samsung r510.

Moderowany przez mat_ed:

Po co zakładasz kolejny temat?! Posty scaliłem. Twoje niechlujstwo jest nie do zniesienia. Zatem informuję. Kolejny, niechlujnie napisany post z licznymi "ozdobnikami", zostanie nagrodzony blokadą pisania na okres dni 15. Może w tym czasie nauczysz się pisać jak człowiek.

0
  • #9 17 Wrz 2009 17:07
    gts1991
    Użytkownik obserwowany

do wyżucenia take życie nic nie zdziałaś.

0
  • #10 17 Wrz 2009 17:07
    marakus
    Poziom 26  

Cytat:
    Laptop to prawie nówka Samsung r510

To po co było ruszać, załatwione zostało za jednym zamachem i klawiatura i gwarancja, jeśli była. Teraz pozostaje tylko wziąć ją i jeszcze raz porządnie wypłukać i wysuszyć, a jak nie pomoże to tylko serwis.

0
  • #11 18 Wrz 2009 10:52
    alfa78
    Poziom 13  

już zakupiłem nowa klawiaturę.Dziękuję za rady wasze z tego forum o kąpieli klawiatur itp .

Ps.Człowiek się na prawdę sam nauczy na swoich błędach ,słuchając innych..

Pozdrawiam!

0