Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AEG Lavamat 47080 - nie płucze poprawnie

krecik2003 11 Sep 2009 10:27 1491 4
    krecik2003
    Level 13  
    Witam,

Zaczne od opisu problemu: Zdarza sie dosc czesto ze pralka wypierze ale ubrania wyciagniete z pralki sa jeszcze jakby troche sliskie po proszku. Tak jakby nie byly wyplukane do konca.

Co juz zrobilem:
    Otworzylem pralke, sprawdzilem droznosc weza odplywowego. Pompke wody na krotko - wszystko dziala. Znalazlem zatkane kamieniem dwie rurki (o srednicy palca) ktore wychodza z obudowy filtra sprzed pompki wody. Jeden z nich szedl z powrotem do bebna, drugi do zasobnika. Po tym zabiegu, poprawilo sie znacznie. Ale i tak problem wraca. Popatrzylem wczoraj jeszcze raz na te rurki ale sa drozne. Sprawdzilem dodatkowo deflegmator - tez OK. Elektrozawor na krotko - pranie wstepne i zasadnicze - woda tryska jak trzeba. Nie wiem co jeszcze mozna sprawdzic - niewiele zostalo. Chyba ze jeszcze hydrostat?

Prosze o pomoc jakby ktos wiedzial co jeszcze moze powodowac takie objawy.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    superoki
    Level 14  
    Na pewno nie zaszkodzi sprawdzić układu hydrostatu :)
  • Multimetr Fluke
    krecik2003
    Level 13  
    Dobra, zatem cd. informacji z placu boju
    Droznosc rurki hydrostatu sprawdzona. Ale pokusilem sie o wymontowanie go z pralki i co sie okazalo: jest trojstopniowy, sprawdzalem omomierzem dmuchajac i zalaczajac po kolei sekcje.
    1 sekcja ma 3 styki (dwa z nich normalnie zwarte) - przelacza dobrze
    2 sekcja 2 styki normalnie rozwarte - przelacza dobrze
    3 sekcja 3 styki (i uwaga tutaj niespodzianka - 2 z 3 stykow zwarte CALY CZAS bez wzgledu na sile dmuchania) pozostaly styk przelacza dobrze
    Wyglada mi to na uszkodzenie.

Wie ktos gdzie mozna nabyc nowy hydrostat? Oznaczenie 325-04 7930070 146152225
    Czy zostaje mi autoryzowany serwis czy sa jakies normalne ceny w innym
    superoki
    Level 14  
    Hydrostat kolego dostaniesz w każdym sklepie z częściami AGD :)
    krecik2003
    Level 13  
    Niestety pudlo. Tak ma byc - hydrostat ma te 2 styki wewnetrznie zwarte. Szukam dalej...

BTW moglby mi ktos wyjasnic jak dziala pobieranie wody, tzn elektrozawor ma 2 cewki a zasobnik 3 kieszenie. Jak wybiera komore zasobnika za pomoca tylko 2 cewek?