Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

charczy jeden kanał (Amplituner stereo Pioneer)-pomocy!!

12 Cze 2004 10:24 1653 9
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    Jareen! jak się nie wstydzisz to go rozbierz :D :D
    a tak poważnie to oczywiście zamień głośniki, sprawdź czy ustawienia regulatorów dostępnych dla użytkownika są prawidłowe. jak wszystko dobrze to wszystko wskazuje że tor kanału który charczy jest zepsuty 8O no jak to stwierdzimy, to zaczyna się taniec: we wszelakich wyszukiwarkach, googlach(elektroda) stukasz nazwę i szukasz, szukasz, szukasz ... :D a jak nic nie znajdziesz to i tak rozbierz i sprawdź czy dźwięk na wejściu wzmacniacza jest prawidłowy(najlepiej odłączyć to we) a później weź lutownicę i wymień wzmacniacz :D rachunek prawdopodobieństwa wskazuje, że uszkodzeniu( 70%) uległ wzmacniacz mocy! :oops:
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    wg. mnie ktorys z tranzystorow mocy jest spalony, ale skoro dzwiek na wyjsciu sluchawkowym jest ok?
    Mozesz powiedziec cos wiecej?
  • Poziom 21  
    Dopatrzyłem się jeszcze dwóch tranzystorków przylegających do radiatorka, to nie końcówki, coś z przedwzmacniacza. Jeden na kanał. Dopatrzyłem się, że choć są identyczne, mają inne napięcia na pinach (mierzyłem względem masy obudowy). Teraz to już całkowity cyrk się z nim dzieje, bo oba kanały zaczęły trzeszczeć, a przy mocniejszym kręceniu Volume pali jakieś 2 rezystory.
  • Poziom 21  
    Dopatrzyłem się jeszcze dwóch tranzystorków przylegających do radiatorka, to nie końcówki, coś z przedwzmacniacza. Jeden na kanał. Dopatrzyłem się, że choć są identyczne, mają inne napięcia na pinach (mierzyłem względem masy obudowy). Teraz to już całkowity cyrk się z nim dzieje, bo oba kanały zaczęły trzeszczeć, a przy mocniejszym kręceniu Volume pali jakieś 2 rezystory.
  • Poziom 25  
    Witka.
    Oj Jareen widze, że więcej eksperymentujesz niż naprawiasz.
    Nie znam tego wzmaka ale:
    1.nie sugeruj się wyjściem słuchawkowym(może być oddzielny wzm.słuchawk.)
    2.podmnieniasz tr mocy po co?,nie prościej pomierzyć te uszk.(chyba)
    może typ byś podał(chyba coś na nich jest napisane)
    3.palą ci się "jakieś" rezystory jakie?(podejrzewam emiterowe)przy spalonym(lub nasyconym) jednym tr mocy to norma
    4.ten tranzystor (mały) na radiatorze to także element wzm.mocy(stabił)
    Weź sobie do ręki jakikolwiek podobny schemat wzm. i "poczytaj".
    Takimi metodami to oba przestaną ci grać.
  • Poziom 15  
    no, to się robi jak relacja z iraku. te dwa elementy, to zapewne czujniki temperatury. powinny przylegać do radiatora! dym się robi powoli ale popieram takie akcje, samo się nie naprawi. tym niemniej schemat ... czas najwyższy