Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech X-540 - urwany wtyk RCA

Zgrywus 11 Sep 2009 14:37 1980 3
    Zgrywus
    Level 2  
    Witam serdecznie

Mam mały problem: potknąłem się o kabel od głośnika i uszkodziłem wtyk RCA. Wtyk od głośnika już wymieniłem na nowy ale powstał problem z bolcem ze starego wtyku który utkwił w gnieździe głośnika w subwooferze i nie mam pojęcia jak go stamtąd wydostać :cry: Rozebrałem cały sub z myślą ze może zabiorę się do tego od środka... jednak to co zobaczyłem sprawiło ze poleciała masa niecenzuralnych słów w stronę ludzi narodowości chińskiej którzy parają się składaniem elektroniki... kable, obwod drukowany oraz panel z gniazdami pozalewane jakimś lepikiem(klejem?, silikonem?)... A wszystko to jest mocowane dobrze śrubami więc nie wiem w jakim celu tego lepiku nawalili?? :evil: I za diabla nie mogę sie dostać do tylu tego panelu z gniazdami bo jest zalany tym czymś :/ Głośniki ładnie graja i są dobrze wykonane ale z tym lepikiem w środku to przesada :evil: Proszę o jakieś porady, może ktoś już przez coś takiego przechodził lub ma sprawdzony sposób i mu się udało wyjąc pozostałość tego bolca RCA z gniazda lub poradzi jak to wyjąc lub rozebrać lub jak usunąć ten lepik ??
  • Helpful post
    Krzysztof L.
    Level 34  
    Możesz nawiercić wiertłem 1mm. i wkręcić delikatnie wkręt, następnie pociągasz szczypcami za łepek wkręta i wychodzi razem z ułamanym fragmentem bolca wtyczki.
    _TIGER_
    User under supervision
    A co do kleju to weź do ręki żyletkę lub skalpel, równo z powierzchnią PCB lub obudowy oddziel małą warstwę kleju i powolo "ciągnij" do góry.. powinien cały ładnie odejść nie pozostawiając żadnych śladów...

Pozdrawiam _TIGER_
    Zgrywus
    Level 2  
    Bardzo dobry sposob ale nie posiadam dremela :( ani wiertarki do tak malego wiertla :( A co do kleju to nie da rady go w ten sposob usunac bo jest twardy jak kamien :/

Ok udalo sie :D Wiertelkiem 1,5 mm podczepionym do wiertarki udarowej (nie posiadam mniejszego elektronarzedzia) wywiercilem dziurke. W sklepie w ktorym zaopatrzylem sie w wiertelka, nie posiadali wkreta mniejszego niz 3 mm, wiec zrobilem tak ze ww wiertelko namoczylem w super glue, wlozylem w nawiercone miejsce i zostawilem na pare minut :) Klej zlapal i obcazkami bez problemu wyjalem wiertelko razem z ulamanym bolcem (oczywiscie wiertelko nie pojdzie na straty poniewaz udalo sie oswobodzic z przyklejonego bolca i moze dalej sluzyc) :)