Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XEROX XC520 nie chce pobierać papieru

12 Cze 2004 10:28 1600 5
  • Poziom 10  
    Mam kserokopiarkę XEROX XC520, która nie chce pobierać papieru. Wnętrze ksero widzę pierwszy raz, więc nie wiem od czego zacząć. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, byłbym zobowiązany.
  • Poziom 15  
    witam! często się zdarza przy usuwaniu zacięcia zostawić oderwany kawałek papieru. blokuje on później wędrówkę następnej kartki. trzeba otworzyć i naprawdę dokładnie 8O się przyjrzeć. penceta może być przydatna. :D
    jeżeli nic nie znajdziesz, to w miarę możliwości przyjrzyj się czy rolka pobierająca papier w ogóle się obraca. no i jeszcze, ale to już gorsza sprawa, skoro zaglądasz do kserokopiarki po raz pierwszy, sprawdzić czy czujnik wejścia papieru swobodnie się rusza i ... to chyba na razie wystarczy :D
    no i napisz co się dzieje jak tej kartki nie weźmie ( co sygnalizuje, i czy w ogóle coś sygnalizuje)
  • Poziom 15  
    musisz dokładnie wyczyścić rolkę pobierającą (jest widoczna po odkręceniu pokrywy nad modułem pobierania papieru), a najlepiej obie rolki pobierające.
  • Poziom 10  
    Po włączeniu słychać równomierne pstrykanie, jakby coś się nie mogło włączyć. Papieru w ogóle nie bierze, chociaż wcześniej czasami działała. Ale odkręciłem rolki pobierające, wyczyściłem co się dało i po złożeniu już w ogóle nie pobiera papieru. Po odkręceniu pokrywy nad rolkami, z prawej strony jest chyba elektromagnes, który powoduje, że pierwsza rolka zaczyna pobierać papier. Jeśli włączam go ręcznie, papier jest wciągany mniej więcej do ¼ długości i dalej stop. Żaden błąd nie jest sygnalizowany, chyba że próbuję włączam kserowanie kilka razy z rzędu, a papier zaczęło trochę wciągać, wtedy jest sygnalizacja błędu zatrzymania kartki (nie wiem jak to nazwać, dolna dioda).
  • Poziom 20  
    Regularne pstykanie po włączeniu to raczej dozowanie toneru, jeśli wzrośnie stężenie developera to kopiarka ruszy jeśli toneru nie ma to po ok 2 min zapali się lampka sygnalizująca brak. Może masz mało toneru albo ktoś robił sporo ciemnych kopii wcześniej.
    Często klienci dzwonią że nie pobiera papieru a chodzi właśnie o toner.
    A jak zaczęło wciągać papier to na początek przemyj rolki pobierające.
  • Poziom 15  
    zgadzam sie z kolegą Goshky. Głównym problemem przy tych urządzeniach (i innych małych Xeroxa) jest próba dozowania toneru i sygnalizacja jego braku po jakimś czasie. Proponuję zajrzeć do modułu toneru i sprawdzić czy jest tam toner (trzeba wykręcić wkręt, zdjąć pokrywkę z uchwytem, wyjąć dużą zatyczkę i zajrzeć do środka. To powinno wyjaśnić problem)

Pozdrawiam