Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NavRoad Nr730f - antena GPS, kamera cofania, dysk twardy

11 Wrz 2009 15:11 4210 2
  • Poziom 2  
    NavRoad Nr730f: mam taką nawigację w spadku po poprzednim właścicielu samochodu ale:

- nie ma anteny GPS - oryginalnie była taka uchylana z tyłu urządzenia (to chyba było razem z modułem GPS) - teraz jest wyrwana i zostały 4 kabelki: czerwony, żółty, czarny i niebieski) - czy w ogóle jest możliwość kupienia takiej anteny/modułu GPS i jeśli tak to jak to podłączyć?

- czy taka zwykła kamera cofania do niego będzie pasować? Nawigacja ma dwa wejścia AV mały jack
    - jakie dyski twarde na USB będą z nią działać? Nie mogę znaleźć info, a mój Toshiba 320GB PX1276E-1G06 nawet rusza (pali się niebieskie światełko), ale nawigacja go nie widzi. Może jakiś starszy dysk albo musi być odpowiedni system plików?
  • Poziom 2  
    no i udało mi się:
    - kupiłem zwykły dongle Bluetooth USB za 5 zł
    - kupiłem dysk zewnętrzny i sformatowałem na FAT32
    - GPS - z komórki przez Bluetooth i aplikację ExtGps
    - doinstalowałem obsługę kart SD i łyka mi 4GB
    - zainstalowałem najnowszą wersję Automapy i jeszcze trochę innego oprogramownaia (np. Office)

i chodzi wszytsko ładnie oprócz filmów przez USB - bo za wolny USB jest (1.1) - można oglądac tylko takie z niskim transferem
  • Poziom 38  
    GRatulacje i dziekujemy za cenne podpowiedzi!
    Karty SD 4GB to zaden problem. Chyba ze masz na mysli karty SD-HC.
    HINT- konwertuj fimy (darmowym, legalnym programem AnyVideoConverter) do rozdzielczosci ekranu urzadzenia - bedzie chodzil kazdy :)