Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B po przekładce nie działa pilot od centralnego zamka

11 Wrz 2009 19:36 3307 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam serdeczną prośę o pomoc być może ktoś z Was spotkał się z podobnym tematem. Posiadam Vectrę B z 1999r. jest to anglik po przekładce ale mechanik nie przełożył mi zamka na drugą stronę i teraz mam problem ponieważ gdy wyłączę silnik i wysiadam de facto (dawnymi drzwiami od pasażera) nie działa mi zamykanie zamka z pilota który jest w kluczyku. Zdarzy się raz na 20 że zadziała. Drzwi zamykam kluczykiem natomiast z bardzo bliskiej odległości mogę otworzyć za pomocą pilota ale tylko otworzyć. Zastanawiam się czy może jest jakiś czujnik otwarcia drzwi który rejestruje wyjście z samochodu. Próbowałem już otwierać i wysiadać drugimi drzwiami ale efekt jest podobny. Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem bardzo proszę o pomoc. Po za tym mechanik wymontował mi blokadę z kierownicy ponadto wcześniej zasilanie jak np radio wlaczało mi sie po włożeniu i przekręcenia kluczyka o jedną pozycję bez zapłonu teraz natomiast wystarczy że go włożę do stacyjki. Stacyjka i instalacja ta sama. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jest to bardzo częsta usterka modelu Vectra b, (podobnie jak znikające piksele na wyświetlaczu i cieknąca maglownica). Spotkałem sie z tym problemem gdzieś na forum Vectra http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=72500 Zajrzyj tam może któryś ze sposobów zadziała u Ciebie.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Odłącz kostkę stacyjki(może ona knoci po przeróbce) i sprawdż jak działa centralny.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie. Dzisiaj zająłem się tym problemem w/g Waszych rad więc odkręciłem obudowę stacyjki i tam znajduje się jakaś elektronika przypominająca dysk twardy od lapropa - domyślam się że to immobilizer z którego odłączyłem wtyczkę gdzie ponownie ją założyłem trochę poruszałem i centralny zamek już działa z pilota. :-)

Dziękuję ślicznie za pomoc, zainteresowanie i szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam bardzo serdecznie.

21/09/2009 Dzisiaj rozpadła mi się stacyjka tzn. urwał się bolczyk między kluczykiem a aparatem stykowym co doprowadziło do bezproblemowego działania pilota centralnego zamka. Domyślam się że to nie o tyle połączenie immobilizer-a co właśnie po przekręceniu kluczyka i wyjęciu go ze stacyjki styki w stacyjce nadal się stykały ze sobą co powodowało błąd w stylu - kluczyk nadal jest w stacyjce. Tak jak pisaliście tu był "pies pogrzebany" dzięki i pozdrawiam raz jeszcze.