Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar LCD 16x1 do ROMETA, jak podłączyć LCD?

11 Wrz 2009 20:15 1722 2
  • Poziom 11  
    Witam

ostatnio wpadłem na pomysł zrobienia do mojego motoroweru firmy ROMET zegarka LCD. Oczywiście ATMEGA8 program napisany w BASCOMIE, a co do wyswietlacza to taki:Link
    Pierwszy raz coś takiego bym zrobił.
    A więc nie wiem jak:
    Podłączyć ten LCD do procka ,wiem ze zalezy to od fusebitow ale jeszcze chyba potrzebny jest jakis sterownik.
    Jaki jest potrzebny kwarc aby zegar poprawnie chodzil
    No i nie wiem jak napisac taki program obslugujacy ten LCD

Potrzebuje od was pomocy jakiej kolwiek. Od różnych projektow takich zegarkow wraz z programem wsadowym aż do waszych porad co do takiego przedsiewziecia.
  • Warunkowo odblokowany
    Ogar 205?? Czy jaki inny Romet ?? Natomiast musisz sobie zdawać sprawę że zbudowanie niezawodnego urządzenia działającego w warunkach atmosferycznych (woda, wilgoć, zmiany temperatury w szerokim zakresie) i narażonego na wibracje (205 to właściwie wibrator na kołach) nie jest sprawa łatwą.
    Tak, moim zdaniem lepszy by był wyświetlacz 2 linie po 8 znaków (2x8) i gabarytowo i wizualnie, z podświetlaniem, ale poszukać by wypadało wersję o rozszerzonym zakresie temperatur pracy. Do LCD nie trzeba pisać żadnych sterowników BASCOM obsługuje go kilkoma prostymi instrukcjami.
    Co do proca. No cóż, Ja bym włożył mniejszą ATTiny864, ale jak to twój pierwszy projekt to lepiej Mega 8 bo opisana jest dobrze w książkach i necie a i BASCOM z nią nie sprawia kłopotów czego o rodzinie TINY powiedzieć już nie można.
  • Poziom 11  
    Dzieki moglbys podac jakis link do tego rodzaju wyswietlacza?
    A motorek to nie ogar tylko NOWA LINIA ROMETOW polaczenie motorku ze skuterkiem. A nazwa modelu to VIA CITY.

A jak wyglada program do takiego wyswietlacza :
    NP.:
    .........................................
    do

if s1= 0 then
    ,tutaj na wietlaczu np.: elektroda,
    end if

if s1=1 then
    ,tutaj na wyswietlaczu np.: google,
    end if

loop

......................

Czy to tak by wygladalo??????????