Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hasło biosu w Laptopie Dell Latitude XPi

JacekT 12 Jun 2004 12:21 2225 2
    JacekT
    Level 11  
    Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak usunąć hasło biosu w
    laptopie Dell Latitude XPi?
    Będe wdzieczny za każdą podpowiedź.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    wamal
    Level 19  
    JacekT wrote:
    Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak usunąć hasło biosu w
    laptopie Dell Latitude XPi?
    Będe wdzieczny za każdą podpowiedź.

Dopóki jeszcze pracowałem w serwisie wyjazdowym Della (firmy mnie zatrudniającej nie podam-bynajmniej nie ze względu na ewent.zarzut kryptoreklamy) metodą było oczywiście... telefon do centrali Dell w Wwie. Tam krótka rozmowa z p.Barskim (pozdrowienia:-)). Po podaniu ServiceTag'a (5-6 znakowy serial ze spodu obudowy) wstukiwało się kilkunastoznakowy kod, naciskało się Ctrl-Enter i oba hasła były czyszczone. Przy okazji weryfikowane było, czy czasem komputer samodzielnie nie zmienił właściciela...
    Pluszak
    Level 11  
    Witam

Kiedys mialem podobny problem. Podczas pracy na laptopie serii Latitude XPi zawiesil mi sie system, gdy poruszylem niechcacy kabelek zewnetrznego CD-ROMU. Po restarcie okazalo sie ze pojawila sie informacja że mam wklepac jakis service kod, czy cos w tym stylu...

Szukalem, pytalem, dzwonilem... nikt nie potrafil mi pomoc... Postanowilem wziac sprawy w swoje ręce i... po kilku miesiącach poszukiwań znalazłem rozwiazanie!

Znajdowalo sie na jakims forum angielskojezycznym dotyczacym Della

Cala istota polega na doszczetnym rozebraniu naszego "pupila" i zwarciu dwoch nóżek układu pamięci..

Jak chcesz to podam Ci blizsze informacje jak to zrobic, tylko musze pokopac w domu i znalezc wydruk oraz adres stronki...

Pozdrawiam