Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touran -zmiana kół na większe - nie działa ESP

11 Wrz 2009 22:29 5651 8
  • Poziom 10  
    Witam,
    Zmieniłem w Touranie 2005r koła z 15" na alu 16" - niższy profil, ale średnica kół nieco większa. Od razu wyłączyło mi się ESP...
    Czy jest możłiwe, że ESP zaczęło wariować gdy zaczeło przeliczać pracę większych kół ? Ma ktoś w tym temacie swoje doświadczenia?

Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Oczywiście, że czujnik głupieje bo nie jest przystosowany do pracy z innymi średnicami kół
  • Poziom 32  
    Proponuje podłączyć VAG-a i zobaczyć czy można to adaptować
  • Poziom 31  
    Witam,
    A możecie Panowie powiedzieć, skąd komputer "wie" że auto ma większe koła ?
    To mnie ciekawi.

Bosiek: dla pewności zapytam, wymieniłeś wszystkie koła, i wszystkie mają identyczne parametry felg i opon ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Nie mam kontroli ciśnienia.
    Koła na oryginalnych felgach VW - takie jak opcjonalne przy zakupie nowego auta, oczywiście wszystkie takie same.
    Ciekaw jestem bardzo czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia.
    Przyznam, że auto właśnie kupiłem. Oglądałem je na 15" i w ostatniej chwili dokupiłem te 16" - sprzedawca powiedział, że ESP musi chwile popracowa z nowymi kołami i po pewnym czasie będzie oki.. ja łyknałem jego teorie jak świeże bułeczki ;)
  • Poziom 32  
    blue_17 napisał:
    Oczywiście, że czujnik głupieje bo nie jest przystosowany do pracy z innymi średnicami kół

rany ,panowie !!! jaki czujnik !!!! ,

Dodano po 1 [minuty]:

fil2006 napisał:
    i czy masz kontrole cisnienia w kolach? byc moze trzeba do sterownika abs zapisac nowe wartosci kol

to też bzdet, nic nie trzeba adaptować

Dodano po 1 [minuty]:

blue_17 napisał:
    Proponuje podłączyć VAG-a i zobaczyć czy można to adaptować

tak vag wszstko powie :-))

Dodano po 3 [minuty]:

dla wyjaśnienia : ESP widzi tylko różnicę prędkości poszczególnych kół
    (sygnały z czujników abs) tak że zmiana kół jest jedynie jakimś zbiegiem okoliczności
  • Poziom 42  
    Mam jeszcze pytanie czy autor postu robił próbę na 15 i czy było dobrze, czy na pewno usterka powstała po wymianie....
    Możliwe że jest usterka od dawna, a sprzedawca wkręcił kupującego a my bijemy "pianę"
    Zawsze trzeba zacząć od diagnozy a nie od pisania pie...

Moderowany przez Mirek Z.:

Część postów z tematu usunąłem za naruszenie regulaminu p.10.4, p.10.9, p.10.9 i p.15.

• Poziom 12  
    Witam,
    ja zmieniałem z 15 195/65 na 16 205/55 i nie było żadnych problemów z ESP.
    Tak jak piszą koledzy zrób diagnozę i napisz co wyszło.

Pozdrawiam,

Tomek