Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kino domowe Panasonic SA-HT520 błąd F61

12 Sep 2009 01:57 5259 2
  • Level 21  
    Witam , mam w naprawie takiego panasonica jak wyżej z subwoferem SB-WA520 .Sprzęt jest podobno po burzy , była uszkodzona końcówka RSN311W64 , na nóżce 12 wewnątrz była upalona ścieżka i zwarcie miedzy 12 a 16 nóżką . Po wymianie nic sie nie zmieniło dalej wyświetla F61 . Mam schemat ale nie ma w nim podanych napięć na końcówie ani zasilaczu jedynie po włączeniu na nodze 6 i 7 jest napięcie VCC -32 i +32V natomiast na nodze 21 i 22 jest napięcie -65 i +65V i po 3 sekundach schodzą do zera. Czytałem prawie wszystkie posty na ten temat ale jakoś do niczego nie doszedłem jeszcze , może jakieś podpowiedzi może coś przeoczyłem nie wiem czy się sugerować końcówką mocy i jej zasilaniem czy może skierować uwagę na płytę główną w DVD.
  • Level 12  
    Witam. Błąd ten sygnalizuje zadziałanie układu zabezpieczenia, sprawdź oporniki niskoomowe w zasilaniu końcówki mocy, często się przepalają.Sprawdź też układ protekcji. Miałem kiedyś przypadek, że winowajcą był procesor.
  • Level 9  
    ricardoze Mam pytanie czy mógłbyś mi podpowiedzieć które to są właśnie oporniki niskoomowe i układ protekcji ? mam problem z kinem domowym również pokazuje mi błąd f61...końcówka kosztuje 77 zł chciałbym najpierw sprawdzić czy spaliła się koncówka czy coś innego powoduje ten bład..