Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa taśmy grafitowej wyświetlacza

12 Sep 2009 08:58 5966 5
 • Level 18  
  Witam Mam problem z wyświetlaczem ponieważ nie pokazuje wszystkich pikseli. Jest to wina taśmy która nie przewodzi w pełni. Taśma z jednej strony jest przyklejona do wyświetlacza, a z drugiej do płytki. Po kilku próbach oderwałem taśmę od płytki wyczyściłem i przykleiłem glutem po bokach. By przewodziła zastosowałem docisk i coś tam pokazuje, ale nie wszystkie piksele. Czy są jakieś złącza z rastrem 0,5mm? Czy można jakoś ścieżki grafitowe pokryć miedzią lub nie wiem na gorąco zgrzać taśmę na nowo? Brakuje mi już pomysłów by przywrócić wyświetlacz do życia.
 • TespolTespol
 • User removed account  
 • TespolTespol
 • Level 18  
  Przepraszam wprowadziłem w błąd. dokonałem pomiarów i przerwa między ścieżkami ma 0,5mm ,a odległość między środkiem ścieżki jednej od drugiej jest około 1mm. Długość całości to 100mm jest tam około 100 ścieżek. Czy są jakieś złącza zaciskowe by ścieżkę grafitową zacisnąć?
 • Level 18  
  Jakiś czas temu zamieściłem tam swoje pytanie. A czy da się jakoś przykleić do wyświetlacza druciki miedziane? Jak to jest rozwiązane na wyświetlaczu, jakaś warstwa jest napylana, a może da się to lutować? Nie przeraża mnie lutowanie ścieżek 0,5mm. Na wyświetlaczy raster się zwiększa do około 2mm więc i lepiej jest grzebać.
 • Level 18  
  Wątpię by mi się to udało. Kupiłem klej do naprawy szyb i raz, że schnie zanim go nałożę taką cienką warstwą, a drugie, że posiada swoją oporność. Może i ten co podałeś jest lepszy bo zawiera srebro i nie ma za dużego oporu. Może jest jakaś firma która produkuje taśmy do wyświetlaczy lub same wyświetlacze? Wystarczy, że wysłałbym wyświetlacz, a oni przykleiliby miedzianą taśmę do wyświetlacza. Nie chodzi mi o produkcję samej taśmy bo wystarczyłaby, że będzie odstawała z 0,5-1cm od wyświetlacza dalej bym to polutował. A czy ktoś wie co to jest napylane na płytkę wyświetlacza na końcówki? Czy to też grafit czy da się to lutować?