Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie danych z rejestratora dysku bez partycji

andrzejgsm 12 Wrz 2009 10:47 5975 20
  • #1 12 Wrz 2009 10:47
    andrzejgsm
    Poziom 12  

Krótko mówiąc , sprawa pilna , dysk twardy 500gb wymontowany z rejestratora u mnie w firmie , potrzebuje skopiować nagrania z dysku lecz problem jest taki że dysk jest wszystko sprawne rejestruje sie odtwarza , ale po podpięciu nie widać dysku w windowsie bo dysk jest nie sformatowany , rejstrator działa tak że nagrywa dane na nie sformatowany dysk , zakupiony dysk wrzucony prosto do rejestratora...
    Żaden program nie widzi partycji , DMDE tak samo nie widzi.
    PcInspector widzi jedynie Physical drive fixed disk 465GB
    Z instrukcji rejestratora jedyne co wyczytałem to zapisuje w mpeg4 a danych nie ma możliwości zgrywania , jedynie robienia zrzutów jpg na karte sd
    to jest jedyna deska ratunku dla mnie na komendzie ;/

0 20
  • #2 12 Wrz 2009 10:58
    sq9cwd
    Poziom 27  

Może to zabrzmi naiwnie, ale czy nie istnieje możliwość odtworzenia na rejestratorze i jednocześnie zgrania sygnału wyjściowego?

0
  • #3 12 Wrz 2009 11:15
    tehaceole
    Poziom 28  

Ja swego czasu używałem programiku o nazwie "Rescue 1.9c". Spisywał się dość dobrze. Niestety sam odzysk danych jest baaardzo czasochłonny. Tak na marginesie to dysk nie ma przypadkiem założonej jakiejś partycji linuksowej? Większość rejestratorów właśnie na takich partycjach pracuje. Mógłbyś podać nazwę i model rejestratora? Jak stary jest? Bo teraz nawet "biedronkowe" rejestratory za 400zł posiadają gniazdo usb do exportu zapisów.

Swoją drogą, jeżeli na dysku jest zapisane nagranie jakiegoś przestępstwa to wydaje mi się, że nie powinieneś mieć problemu z jego "wyciągnięciem" na Policji. W takim przypadku zgłoś się do wydziału do spraw walki z przestępczością gospodarczą. Oni między innymi zajmują się badaniem dysków zabranych od podejrzanych o np piractwo itp.

0
  • #4 12 Wrz 2009 11:16
    andrzejgsm
    Poziom 12  

tak jest taka możliwość , ale nagrania które musze przedstawić są z okresu 9dni ...

a pqmagic pokazuje coś takiego :

rejestrator Merit Li-Lin, PDR-400

a nagranie potrzebuje by udowodnić że w tym okresie byłem tu a nie gdzieś gdzie ktoś na mnie zeznał, a chce sam to zgrać bo nasze prawo jest takie że pierw mnie zamkną na 48 i w tym czasie nagrania będą analizować , no i w dodatku chce se zabezpieczyć i kopie zrobić ;/

0
  • #5 12 Wrz 2009 11:25
    tehaceole
    Poziom 28  

To wydaje mi się, że jednak udostępnienie dysku Policji będzie dla Ciebie łatwiejszym rozwiązaniem niż działanie na własną rękę. Poza tym w takim przypadku żaden adwokat nie podważy materiału dowodowego gdyż zbiera go policyjny śledczy a nie Ty. Tobie adwokat może zarzucić np majstrowanie przy nagraniach.

O ile się nie mylę to dla sądu zapis z rejestratora nie stanowi dowodu przesądzającego o winie delikwenta. Materiał jest pomocny jedynie dla Policji w okresie prowadzenia śledztwa, gdyż pomaga zidentyfikować sprawcę. Jeżeli coś uległo w tej kwestii zmianie to proszę o poprawienie mnie. Niemniej z powyzszym stwierdzeniem spotkałem się już kilkakrotnie i padało ono z ust Policjantów dla których zgrywałem nagrania.

Tak off-topic: też kiedyś miałem zbliżony problem do Twojego. Była dziewczyna narobiła mi smrodu koło tyłka i zeznała jakieś dziwne rzeczy na Policji. Jakież było moje zdziwienie jak przyszli do mnie o 7 rano i zarekwirowali 2 dyski i kartę pamięci z aparatu. 3 tygodnie czekałem na oddanie sprzętu. Sprawa rozbiła się nawet o skargę w prokuraturze okręgowej. Na szczęście sprzęt odzyskałem a jej oskarżenia okazały się całkowitym kłamstwem. Mimo wszystko nerwów, wstydu i żalu najadłem się co nie miara=/ To nic przyjemnego jak do bogu ducha winnego człowieka przychodzi Policja i robi przeszukanie w mieszkaniu. Nie życzę Kolegom takich wrażeń.

0
  • #6 12 Wrz 2009 11:29
    andrzejgsm
    Poziom 12  

nie chceingerować w dysk tylko zgrać dane by mnie nie zatrzymali i będzie już po sprawie , gadałem z nimi , u nich to potrwa tygodnie...nie jest to poważna sprawa tylko drobna sprzeczka... i chodzi o wykluczenie mnie ze śledztwa bo typ już nie jest piewien czy to mnie widział , pokaże nagranie i będzie po sprawie dla mnie.

0
  • #7 12 Wrz 2009 11:30
    shadow125
    Poziom 21  

Twój rejestrator najprawdopodobniej koduje partycję na której zapisuje dane, jest to zabezpieczenie przed nieautoryzowanym odczytem.
    Sprawdź dokładnie, pracowałem na kilku typach rejestratorów i każdy z nich miał opcję archiwizacji sekwencji video na nośniku CD ew. na USB (pendrive).
    Pytanie dodatkowe, czy masz opcję podglądu rejestratora przez LAN?? jeśli tak to może Ci ułatwić sprawę.
    Właśnie wczytałem się w instrukcję, masz możliwość podpięcia rejestratora do komputera i zgrania sekwencji avi na dysk.

0
  • #8 12 Wrz 2009 11:32
    andrzejgsm
    Poziom 12  

czykoduje to niewiem jedyne co pisali to że nagrywa w formacie mpeg4 , niestety ten nie ma opcji rejestracji sekwencji na zewnętrzy nośnik , jedynie klatki w jpg na karte pamięci , tak ma podglad przez strone internetową tylko , też brak inncyh opcji co by do zgrania sie przydało

0
  • #9 12 Wrz 2009 11:36
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

Niestety, ale nie miałem styczności z w/w rejestratorem, jednak po przejrzeniu "manuala" instrukcji obsługi, można wyczytać:

Cytat:
    Hard Drive Format (clear hard drive)
    After entered "HARD DRIVE SETUP" menu, press [ ] [ ] keys to move the arrow sign
    to "MASTER HDD FORMAT" or "SLAVE HDD FORMAT" and press [SELECT] key to
    clean HDD.
    Note :When [SELECT] key is pressed, system sill request user to enter password before
    clear HDD. (Factory Default Value : 111111)

Kolego, czy na tym dysku nie ma przypadkiem założonego hasła?

Proszę podać screen detekcji dysku z Victoria API pod Windows lub MHDD

0
  • #10 12 Wrz 2009 11:39
    andrzejgsm
    Poziom 12  

proszę :

gsm_virus napisał:
    Niestety, ale nie miałem styczności z w/w rejestratorem, jednak po przejrzeniu "manuala" instrukcji obsługi, można wyczytać:
    Cytat:
    Hard Drive Format (clear hard drive)
    After entered "HARD DRIVE SETUP" menu, press [ ] [ ] keys to move the arrow sign
    to "MASTER HDD FORMAT" or "SLAVE HDD FORMAT" and press [SELECT] key to
    clean HDD.
    Note :When [SELECT] key is pressed, system sill request user to enter password before
    clear HDD. (Factory Default Value : 111111)

Kolego, czy na tym dysku nie ma przypadkiem założonego hasła?

a już wiem o co ci chodzi ;) tam w rejestratorze jest tylko hasło przed przypadkowym formatowaniem ;) nie zakłada hasła na dysk

0
  • #12 12 Wrz 2009 11:45
    andrzejgsm
    Poziom 12  

shadow125 napisał:

Właśnie wczytałem się w instrukcję, masz możliwość podpięcia rejestratora do komputera i zgrania sekwencji avi na dysk.

żartujesz ?? dzwoniłem do typa co to montował to powiedział że nie moge tak o sobie zgrać hehe

niestety ta opcja nagrywa tylko na żywo co leci ewentualnie co oglądam , więc zajęło by mi to 9dni....

więc chyba trzeba się skupić nad zgraniem danych z dysku bezpośrednio :(

0
  • #13 12 Wrz 2009 11:50
    shadow125
    Poziom 21  

andrzejgsm napisał:
    shadow125 napisał:

żartujesz ?? dzwoniłem do typa co to montował to powiedział że nie moge tak o sobie zgrać hehe

Nie żartuję, a co do gościa który montował to lepiej sam sprawdź. W firmie montowali nam monitoring a ja potem doktoryzowałem się przez ponad miesiąc co to potrafi... monter tylko pokazał jak uruchomić ci fachowcy :)

ps. chcesz nagrać 9 dni zdarzeń??

0
  • #14 12 Wrz 2009 11:53
    andrzejgsm
    Poziom 12  

shadow125 napisał:

ps. chcesz nagrać 9 dni zdarzeń??

dane godziny z 9 dni . . .

0
  • #15 12 Wrz 2009 11:56
    shadow125
    Poziom 21  

nie mam urządzenia przed sobą, ale proponuję wyszukać zdarzenie i zgrać na dysk komputera.. sprawdzałeś ile to zajmie czasu? Bo skoro nagrywasz to co leci to zajmie Ci to godzinę.
    Jeden z przedmówców wspomniał o partycji linux, może odpal jakąś dystrybucję LIVE.
    Co do kompresji mpeg4 to spotkałem się z przypadkiem, że mimo, że taka opcja była ustawiona w rejestratorze (kodekiem była karta sprzętowa) nie dało się tego odczytać za pomocą kodeków programowych w komputerze, Czytał tylko komputer w którym ta karta była zamontowana.

0
  • #16 12 Wrz 2009 12:06
    andrzejgsm
    Poziom 12  

zgrywa w czasie żeczywistym przez to , wiec jak potrzebuje z 9 dni po 6godzin nagrania....

Dodano po 6 [minuty]:

shadow125 napisał:

Jeden z przedmówców wspomniał o partycji linux, może odpal jakąś dystrybucję LIVE.
    .

a dokładniej bym prosił :)

0
  • #17 12 Wrz 2009 12:12
    shadow125
    Poziom 21  

http://www.download.net.pl/c293/Linux/

Na tej stronie znajdziesz obrazy płyt linux live (oznacza to, że nie trzeba instalować)
    na 2-giej podstronie jest FreeSBIE 2.0.1 ściagnij iso i wypal płytę, i uruchom komputer z CD z tą własnie płytą w napędzie. Przyda Ci się przy innych okazjach (to moja propozycja nie wiem czy optymalna)

ftp://ftp4.de.freesbie.org/pub/misc/freesbie/2.0.1-RELEASE/FreeSBIE-2.0.1-RELEASE.iso
    link bezpośredni powinien zadziałac

0
  • #18 12 Wrz 2009 12:31
    __Grzegorz__
    Poziom 27  

Nie prościej będzie dysk włożyć do rejestratora,
    odtworzyć żądane nagranie na monitorze
    i nagrać to na kamerkę w obecności 2 świadków?

0
  • #19 12 Wrz 2009 12:31
    andrzejgsm
    Poziom 12  

jak coś będę wiedział nowego to napisze :)

0
  • #20 12 Wrz 2009 12:42
    shadow125
    Poziom 21  

__Grzegorz__ napisał:

Poczytaj wcześniejsze posty, właśnie to jest problemem ze względu na czas...

0
  • #21 12 Wrz 2009 12:44
    andrzejgsm
    Poziom 12  

__Grzegorz__ napisał:

jak już pisałem nie chodzi o świadków czy wiarygodności że film nie był montowany czy coś , musze zgrać tak jak pisałem 9 dni i z każdego po 6 godzin , wiec zajęło by mi to 54godziny + ewentualne pomyłki problemy itp....

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo