Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczna kołyska dla dzieci

Defenestrator 12 Wrz 2009 11:54 11887 9
 • Automatyczna kołyska dla dzieci

  Każdy, kto ma dzieci z pewnością doceni praktyczność tego projektu, ponieważ zadaniem urządzenia jest poruszanie kołyską gdy zostanie wykryty płacz dziecka. Układ zbudowano w oparciu o moduł Arduino z dołączonym mikrofonem, a elementem wykonawczym jest serwomechanizm połączony z kołyską z odpowiednio zmodyfikowanym zawieszeniem. By moduł Arduino mógł współpracować z mikrofonem konieczne okazało się zbudowanie specjalnego wzmacniacza, którego schemat można znaleźć na stronie projektu (podobnie jak kod programu). Urządzenie działa znakomicie - rozpoczyna kołysanie natychmiast gdy wykryje płacz i pozwala konstruktorowi pospać chwilę dłużej, chyba że dziecko jest naprawdę głodne. Na stronie projektu można zobaczyć film przedstawiający układ w działaniu.

  Źródło
  Strona projektu

  Automatyczna kołyska dla dzieci Automatyczna kołyska dla dzieci Automatyczna kołyska dla dzieci


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 12 Wrz 2009 12:30
  karola44-81
  Poziom 27  

  No nie wiem, czy to chalasowanie mechanizmu i sprezyn pozwoli na dluzszy sen dla rodzicow. Po kilkuu tygodnich i do placzu dziecka sie mozna przyzwyczaic. Al esam pomys wykrywajacy placz dziecka jest swietny.

 • #4 14 Wrz 2009 10:26
  misiek1784
  Poziom 14  

  A gdyby tak zastosowac elektromagnes??

 • #5 15 Wrz 2009 14:46
  jariko
  Poziom 15  

  Ja kiedyś przykręciłem imadłem do brzegu łóżeczka silnik z przekładnią i na oś nałożyłem masę mimośrodową. Silnik podłączyłem do zasilacza z regulacją napięcia i tak dobierałem obroty że łóżeczko wpadało w delikatny rezonans 0.5-1 Hz . To naprawdę działało. Wychylenia były minimalne a syn spał jak lalka :)

 • #6 16 Wrz 2009 18:20
  Paweł Es.
  Pomocny dla użytkowników

  A co z myślą zawartą w tym komentarzu zamieszczonym pod artykułem źródłowym ?

  Cytat:
  “crying children need love, not f...ing arduinos.”


  "płaczące dziecko potrzebuje miłości a nie <przyprawianych> modułów arduino" ??

 • #7 20 Wrz 2009 19:37
  on117
  Poziom 27  

  Sam pomysł jest fajny, o ile układ można by zamknąć szczelnie i zabudawać gdzieś w łóżeczku. Można by go zasilać z bateri dla bezpieczeństwa wracie dziecko elektryka zainteresowałoby się kabelkami o dobrało da niego. A z napędem co? Wymaga przynajmniej zasilacza, silnika, albo jak ktoś wspomniał elekromagnesów. Myśle, że dziecko by szyko dobrało się do niego. Chyba, że dziecko elektryka też jest odporne na porażenia prądem.

 • #8 21 Wrz 2009 10:52
  GALILEO
  Poziom 18  

  tak i miłości potrzebuje też ale po pół roku bez snu to miłość przeradza się w bezsenny koszmar i monotonie kołysania i spania na kranie, itp. kto wie to potwierdzi , ale nie o tym , ja zbudowałem kołysanie łóżeczka na bazie silniczka i przekładni z wycieraczek i elektroniki regulacji obrotów z poloneza. Łóżeczko kupiłem na kołyskach i sprężynach już gotowe z allegro bo są takie "combo" że mozna zablokowaća jak płacze to wyciąga się blokadę i normalnie sie kołysze, powiem szczerze że działało rewelacyjnie a teraz gdzieś leży na strychu , i chyba to ściągnę porobię zdjęcia projekty i opatentuję :)

 • #10 07 Paź 2009 17:32
  on117
  Poziom 27  

  Może ktoś zaprezentuje program, który kołysze przez cd-rom jak dziecko płacze? Przecież można dołączyć mikrofon.

  Coś w takiego:

  cat baby_rocker.sh
  /bin/sh
  while [ 1 = 1 ]
  do

  #płacz dziecka
  mic in

  while [ 1 = 10 ]
  do

  #otworzyć cd-rom
  eject

  #zamknąć cd-rom kołysać
  eject -t

  done