Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b5 1.9 tdi 110 KM 97 wyrzuca płyn z układu chłodzenia

vw.passat 12 Sep 2009 13:09 30162 13
    vw.passat
    Level 9  
    witam.posiadam Passata b5 1.9tdi 110km 97r.
    mam problem z ubytkiem płynu z układu chłodzenia wytwarza się podciśnienie przy wyższych obrotach płyn jest wyrzucany przez zbiorniczek wyrównawczy silnik się nie przegrzewa korek wymieniałem. Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    bezum1
    Level 23  
    Prawdopodobnie uszkodzona uszczelka pod głowicą , albo jeszcze gorzej - pęknięcie głowicy, możliwość sprawdzenia tylko po zdemontowaniu głowicy.
    Marcin.D
    Level 11  
    korek wymieniłes na oryginalny?
    zobacz czy masz masełko pod korkiem, ale wlewu oleju do silnika.
    objaw uszk. uszczelki pod głowicą, to właśnie w/wsp. masełko, puchnące wężę chłodzenia i biały dym z tłumika.
    krysto15
    Level 11  
    oglądnij dokładnie czy nie ma wycieków płynu np. spod opaski lub króćca. Póżniej przejdż do sprawdzania głowicy.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    bezum1
    Level 23  
    Jeżeli uszkodzona byłaby pompa wodna silnik by się gotował , a jak pisałeś tak nie jest, pisząc o pękniętej głowicy miałem na myśli mikropęknięcia wewnątrz cylindra przez które ciśnienie dostaje się do układu chłodzenia ,takich pęknięć nie jesteś w stanie wykryć bez ściągnięcia głowicy i poddaniu jej badaniu na specjalnym stanowisku. Ja na 90 % jestem przekonany że masz właśnie takie uszkodzenie. Zrób jeszcze następującą próbę : odkręć korek w naczyniu wyrównawczym(przy zimnym silniku) i zapal silnik i obserwuj czy w płyn zacznie się podnosić i będą z niego wychodzić bąbelki powietrza , jeżeli tak jest to napewno uszkodzenie jakie opisałem powyżej.
    krysto15
    Level 11  
    wentylatory oczywiście pracują?
    oli_1
    Level 11  
    witam mam taki sam problem ale poziom oleju jest dobry płyn ma kolor normalny a pod korkiem oleju nic nie ma

Co to może byc?? prosze o pomoc !!
    User removed account
    User removed account  
    oli_1
    Level 11  
    u mnie płyn ucieka z przelewu w zbiorniku wyrównawczym

doleje do pełna płynu i po zrobieniu jakis 150 km z większa prędkością płyn zostaje wyrzucony ze zbiornika a jak odkręcę korek to straszne bucha powietrze. to bedzie wina korka czy tych mikro pęknięć w głowicy a może uszczelka ??
  • Helpful post
    1Remus
    Level 16  
    Sprawdz czy buduje sie cisnienie w ukladzie chlodzenia...Czy weze gumowe przy goracym silniku sa bardzo twarde...Lub jak jest zimny to przy odkreceniu korka zbiorniczka wyrownawczego uchodzi duzo powietrza...Jezeli tak to uszczelka pod glowica lub pekniecie samej glowicy...

Pozdrowionka.

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze jedno...
    Przy duzych przedmuchach uszczelki, przykrywajac reka wlew do zbiornika wyrownawczego i wprowadzeniu silnik na wieksze obroty jest wyczuwalny wzrost cisnienia w ukladzie chodzacym...
    oli_1
    Level 11  
    Własnie wracam od mechanika diagnoza jest taka początki uszczelki pod głowica koszt wymiany ok 500 zł pozdrawiam i wielkie dzięki dla wszystkich