Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki creative inspire t500 problem z podłączeniem

Rufus2 12 Wrz 2009 14:12 1907 7
  • #1 12 Wrz 2009 14:12
    Rufus2
    Poziom 2  

Witam!
    Mam problem z podłączeniem głośników wymienionych w temacie. mianowicie chodzi o to, że w laptopie posiadam tylko wyjście na słuchawki i wejście na mikrofon. Chciałbym zrobić "rozgałęzienie" tego wyjścia na słuchawki po przez zakupienie 2 rozgałęziaczy 1 jack - 2 jacki i w to wpiąć jeszcze raz taką kombinację. Pozostają na końcu 3 wyjścia czyli tyle ile potrzebuję. jak myślicie, czy zda to egzamin?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

0 7
  • Pomocny post
    #2 12 Wrz 2009 14:40
    Avatat
    Poziom 26  

Witam!
    Mikrofon podłączasz pod gniazdo mikrofonu.
    Kupujesz jeden rozgałęziacz (Mini Jack > 2x Mini Jack), podłączasz go pod wyjście na słuchawki. Do rozgałęziacza podłączasz głośniki i słuchawki.
    Pozdrawiam!

0
  • #3 12 Wrz 2009 14:50
    Rufus2
    Poziom 2  

czyli jednak mogę tak zrobić? bo mój sprzęt potrzebuje 3 gniazda głośnikowe czyli będę musiał mieć 2x rozgałęziacz i jednym gniazdku :) bo jeden rozgałęzi tylko na 2 wyjścia to muszę wpiąć jeszcze jedno żeby mieć 3 wyjścia.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 12 Wrz 2009 14:54
    Avatat
    Poziom 26  

YyY tak, masz rację.
    A zresztą zobaczysz w "praktyce" jak to będzie wyglądało ;)
    Pozdrawiam!

0
  • #5 12 Wrz 2009 15:06
    Rufus2
    Poziom 2  

ok. mam nadzieję że nie będzie kupy dymy albo kiepskiego dźwięku. xD
    Pozdrawiam.
    masz soga :D

0
  • Pomocny post
    #6 12 Wrz 2009 15:18
    Avatat
    Poziom 26  

Nie powinno być xD Chyba że ci "kradziejki" wadliwe sprzedadzą ;)
    Dzięki za pomógł!

0
  • #7 12 Wrz 2009 15:22
    Rufus2
    Poziom 2  

tylko skoro miało by to być taki sam dźwięk, to po co kupować kartę 5.1 skoro można to "wyciągnąć" z 2.1? Bo chciałbym, w końcu posłuchać z dobrą jakością bo z lapka nie jest tak fajnie xD

0
  • #8 12 Wrz 2009 17:49
    Avatat
    Poziom 26  

Chodzi ci o różnice pomiędzy 5.1 i 2.1 + rozgałęziacz?
    No więc tak(wytłumaczę na przykładzie gry):
    5.1 - strzelają z przodu, słyszysz w głośnikach przednich, centralnym i subie. Strzelają z tyłu, słyszysz w głośnikach tylnich, centralnym i subie. Po prostu masz dźwięk przestrzenny.
    2.1(+ rozgałęziacz) - strzelają z przodu, słyszysz we wszystkich głośnikach na raz. Strzelają z tyłu, tak samo. Po prostu tylko przestrzeń Prawo-Lewo.
    Poza tym głośniki z rozgałęziaczem grają troszkę ciszej niż bez("moc" sygnału musi się rozdzielić na kilka głośników, normalnie wszystko idzie na jedną parę).
    Pozdrawiam!

0