Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obrotowy stojak do anteny satelitarnej

olesiak 12 Wrz 2009 14:38 2788 6
  • #1 12 Wrz 2009 14:38
    olesiak
    Poziom 9  

Mam pytanie czy da się zrobić obrotowy stojak do anteny satelitarnej tak aby gdy go zamontuje na dachu samochodu kempingowego automatycznie zmieniam kierunek wtedy gdy skręci się samochodem w jakimś innym kierunku niż jest satelita nadawcza. Chciałbym takie coś gdyż gdy kieruje to rodzinka siedzi i mogłaby oglądać telewizję. Może ktoś zna taki schemat na internecie. Z góry dzięki za pomoc.

• #2 12 Wrz 2009 20:33
    arsadiusz
    Poziom 11  

Jak do tej pory ludzka myśl techniczna nie wymysliła takiej obrotnicy. Sądzę że jest to w tej chwili niewykonalne. Precyzja ustawienia jest za duża, do tego dochodza drgania samochodu.

• #3 12 Wrz 2009 22:27
    olesiak
    Poziom 9  

Dobra. Wyposaże ich w książki i skończą się nudzić. Pozdrawiam

• #4 13 Wrz 2009 01:38
    marjan214
    Poziom 11  

ręczne sata możesz zrobić ale nie inteligent morze za kilka na set lat

• #5 13 Wrz 2009 10:31
    waldekg
    Poziom 28  

Witam. A mnie się to skojarzyło ze stabilizacją armaty w czołgach. Pozdrawiam.

• #6 13 Wrz 2009 11:27
    mariann
    Poziom 35  

Witam

waldekg napisał:
    Witam. A mnie się to skojarzyło ze stabilizacją armaty w czołgach. Pozdrawiam.

Gdyby to miało tak działać, to trzeba zastosować odpowiednie żyroskopy. Odpowiedni procesor i oprogramowanie, by antena zdążyła się ustawić w kierunku satelity i obraz nie znikał. Jednak wykonanie takiego sterowania będzie bardzo trudne, może nawet za trudne jak dla jednej osoby. Prócz drgań, i jazdy po zakrętach, trzeba uwzględnić jeszcze silne podmuchy wiatru, dziury w drodze, itp.

Pewnie lepiej było by kupić wieżyczkę od czołgu i zamiast lufy zamontować antenę. Ale cena...
    Pozdrawiam

• #7 13 Wrz 2009 12:24
    ANUBIS
    Administrator

Witam

Pomysł już zrealizowano :D zerknij na link poniżej :

Link

i w tym kierunku należy szukać anteny o którą kolega pyta .

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo