Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-2100UB i fabryczne sterowanie.

pawell69 12 Wrz 2009 15:13 4081 4
  • #1 12 Wrz 2009 15:13
    pawell69
    Poziom 2  

Zamierzam kupić radio do samochodu. Mój wybór padł na dwa odbiorniki: Pioneer DEH-2100UB i Kenwood KDC-W4044. Byłem bardziej zdecydowany na Kenwooda lecz w opisie Pioneera zobaczyłem zdanie: "Możliwość podłączenia fabrycznego sterowania".
    Posiadam Opla Vectrę B z 98r, a w nim fabryczne radio Opel Philips Car 400. Na kierownicy mam przyciski do obsługi tego radia i chciałbym aby współpracowały także z nowym odbiornikiem. Czy to jest możliwe? Jeśli tak to czy z Kenwoodem też by działały? Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 12 Wrz 2009 16:19
    djlj24
    Spec od car audio

Jeżeli Kenwood ma sterowanie z pilota to też by działało. Jest kilka typów interfejsów pilota fabrycznego do radia ze sklepu - od tanich uniwersalnych do trochę droższych robionych przez producenta radia.

0
  • #3 12 Wrz 2009 19:06
    pawell69
    Poziom 2  

W specyfikacji Kenwooda jest: "Czujnik sygnałów z opcjonalnego pilota (podczerwień)" ale chyba nie o to chodziło.
    Dużo jest kombinowania z podłączeniem tych przycisków? Rozumiem, że nie wystarczy podłączyć zwykłą kostkę, więc trzeba jeszcze dokupić interfejs do tego? Jeśli tak to szkoda, myślałem że sam to zrobię:/

0
  • Pomocny post
    #4 12 Wrz 2009 23:01
    Nawigator
    Poziom 33  

Adapterek jest obowiązkowy i jak pytasz czy go sam zrobisz to znaczy że go raczej sam nie zrobisz.
    Natomiast podłączenie gotowego to banalna przelotka na wiązce iso.
    Kenwooda też posterujesz ale adapter musi mieć wyjście sygnałów podczerwieni i diodę na kabelku (coś jakby pilota).
    Czytaj też: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1390192

N.

0
  • #5 05 Gru 2009 16:32
    marcin_17
    Poziom 14  

Witam, pozwalam sobie odswiezyc temat, mam podobny dylemat jak zalozyciel.
    Chce w lanosie zrobic sterowanie z kierownicy - 'wystarczy' przelozyc kierownice z nubiry, nie wiem co tam siedzi w srodku ale to niewazne, moge smialo tam wsadzic avr, przetwornik c/a albo ir i od tej strony nie ma problemu.

Problemem jest radio i standard komunikacji wlasnie od jego strony, cala reszte podpasuje. Czy ktoś zna protokół komunikacji do Kenwooda KDC-W4044 ? jak do niego zagadac, moze ktos zczytac kody z fabrycznego pilota? jezeli nie ten model to moze inna budzetowa wersja pioneera lub jvc z usb sie nada?

Pozdrawiam
    Marcin

0
  Szukaj w 5mln produktów