Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek SAM napęd silnik Fiat 126p

tajpansl 15 Maj 2013 18:21 317344 169
    tomekvr3
    Poziom 8  
    Też by mnie interesowało połączenie tych dwóch skrzyń. :)
  • TermopastyTermopasty
    karolland
    Poziom 11  
    Ciekawa konstrukcja, atrakcyjny wygląd, piękne wykonanie. Ile kosztuje nie trzeba mi tłumaczyć. Zbudowałem sobie coś takiego ubiegłej zimy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/tt4_1bf2721.jpg
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/tt2_7690fa3.jpg

Dodano po 5 [minuty]:

Prace nad traktorkiem opisane częściwo: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1549451-270.html

Teraz ma już naklejone naklejki wykonane na szczotkowanym aluminium, zrobiłem też już sporo osprzętu, tylko fotek nie ma czasu robić. I tak: są brony, spych widoczny na foto - już pomalowany, łyżka na przedni TUZ jak przy ładowarkach - oczywiście hydraulicznie otwierana, kosz na podnośnik tylny do wożenia np. drewna i oczywiście przyczepka.
    karolland
    Poziom 11  
    Hmm....ale mój projekt jest w głowie. Jedyne co ....to zrobiłem trochę zdjęć w czasie budowy na różnych jej etapach i różnych detali. Do tego w porywach mógłbym dołączyć dokładny opis.
    LORDUS
    Poziom 14  
    karolland Wszyscy chyba poprosimy zdjecia z budowy ;)
    bew2
    Poziom 16  
    Czołem,
    Mam pytanie do Autora lub Kolegów którzy używają w swoich konstrukcjach skrzyni biegów z koleby -wózka WNB 2312:
    Tworzę na jego (jej - koleby :)) bazie maszynerię, chciałbym ją zaprezentować ale oczywiście po ukończeniu, w DIY.
    Do napędu pompy hydraulicznej chciałbym użyć oryginalnej przystawki, którą z boku ma ta skrzynia.
    Pytanie dotyczy książkowego lub organoleptycznie stwierdzonego dopuszczalnego stałego obciążenia tej przystawki.
    Po prostu: czy pompa o zapotrzebowaniu ciągłym na moc ok. 6kw nie jest za duża do tej przystawki?
    Jeśli ktoś wykorzystuje z powodzeniem tę przystawkę przez dłuższy czas bez awarii z podobnym obciążeniem, będę wdzięczny za info.
    Gdyby ktoś miał jakąś publikację na temat WNB 2312 również byłbym wdzięczny za skan, ewentualnie odkupię.
    Pozdrawiam Konstruktorów wszelkich "Łunochodów" :)
    bew2
    Poziom 16  
    Witajcie, zamontowałem sprawdziłem i sam sobie odpowiedziałem.
    A gdyby kogoś interesowało, to pompa NSZ10 (10cm3/obr) pracuje na przystawce mocy skrzyni Koleby bez problemu. Stosunek do obrotów silnika ok 1:2. Koleba stała się teraz minikoparką.
  • TermopastyTermopasty
    karolland
    Poziom 11  
    Kolego poprosimy zatem o jakieś zdjęcie tej maszyny. Pozdrawiam.
    bew2
    Poziom 16  
    Tak się prezentuje minikoparka na podwoziu koleby.
    Właśnie minął rok od rozpoczęcia tego projektu.
    Na chwilę obecną jest w docelowej (na moje domowe potrzeby) formie.

bew2
    Poziom 16  
    Koparkę ciąganą widziałem, są dość popularne w USA, jeden gość nawet zrobił fotoreportaż z montażu. Traktorka natomiast nie widziałem, niezły. Plany to tylko plany jednak, a "męczyć" się trzeba tak czy inaczej, samo się nie pospawa :)
    Poza tym zerknąłem na plany i np. połączenia obrotowe na sworzniach są nieco "zabawkowe" - po prostu dziura w blasze. U mnie starałem się to zrobić bardziej wytrzymałe na zużycie, ze smarowaniem i wymiennymi tulejami. Ale to nie temat o koparkach, sorki za off.

bew2
    Poziom 16  
    Odnośnie wyglądu - o gustach się nie dyskutuje :P
    Też myślałem o czymś takim, typowo transportowym, drzewo z lasu, trochę cegieł, ewentualnie dorobić burty i piasek/żwir. Oczywiście na przydomowe potrzeby. Jak ktoś nie ma pola to ciągnik czy miniciągnik nie jest zawsze użyteczny, a taki pomocnik z paką - jak najbardziej. Napisz jak z ładownością, z czego masz skrzynię biegów? Silnik jak widzę maluch, most żuk, przód nie napędzany?
    bonia64
    Poziom 2  
    Witam Wszystkich.
    Posiadam 2 samochody Ford Scorpio 2,0L w calosci i chcialbym zrobic sobie taki traktorek sam jak inni robia. Wiem ze sie nie zrownam ale prosilbym o wskazowki czy zawieszenie od Forda ze skrzynia biegow i sprzeglem wytrzyma pod takim ciagnikiem. Nie chce experymentowac co do uciagu czy wytrzymalosci pod 2 skibowym plugiem ale zadowolibym sie tez i jednym plugiem. Czy to ma sens cos takiego robic. Prosilbym o porade i pare slow czy ma to sens robienia takiego ciagnika z pod zeslolow Forda Scorpio
    Czekam na posty i odpowiedzi porady
    Jurek

Dodano po 38 [minuty]:

tajpansl napisał:
    Witam Miło.
    Skoro można się tu czymś pochwalić, ja chciałem zaprezentować moją konstrukcję traktorka. Traktorek używam już od 5 lat i jestem z niego bardzo zadowolony - spisuje się rewelacyjnie. Był eksploatowany przez ten czas dosyć mocno, przy rekultywacji działki - przewiózł chyba ze 100 t ziemi. Konstrukcja jest oparta na silniku Fiata 126p 600 cm... reszta, jak kogoś interesuje chętnie opiszę. A oto kilka fotek mojego pomocnika:
    Traktorek SAM napęd silnik Fiat 126p Traktorek SAM napęd silnik Fiat 126p Traktorek SAM napęd silnik Fiat 126p Traktorek SAM napęd silnik Fiat 126p Traktorek SAM napęd silnik Fiat 126p
    bonia64
    Poziom 2  
    Witam
    Jestem zainteresowany takim Traktorkiem prosze o pomoc i kontakt ze mna na maila bjerzy6536(malpa)op.pl
    Pozdrawiam
    Jurek
    ADAMS^^
    Poziom 11  
    Witam, oczywiście że ma sens i sporo podzespołów ze scorpio można wykorzystać do budowy takiego traktorka.
    Jeżeli jesteś dalej tym zainteresowany to kliknij na moją pocztę, chętnie dam kilka wskazówek.
    Pozdrawiam.
    bonia64
    Poziom 2  
    Witam
    Tak jak juz wspomnialem chcialem sobie taki traktorek zrobic. co najwazniejsze to mam skrzynie tylny most i puloski z forda scorpiaka 2l
    czy moglbym to tez wykorzystac do zrobienia jakiegos ciagnika. jezeli chodzi o pisaty to moznaby je wzmocnic z tego co ten moi scorpiak ciagnal to przy takim malym ciagniku powinno to wytrzymac. Co sadzisz o tym bo szkoda to wyrzucac na zlom
    Pozdrawiam
    Jurek
    DIZZI
    Poziom 17  
    bonia64 napisał:
    Witam
    Tak jak juz wspomnialem chcialem sobie taki traktorek zrobic. co najwazniejsze to mam skrzynie tylny most i puloski z forda scorpiaka 2l
    czy moglbym to tez wykorzystac do zrobienia jakiegos ciagnika. jezeli chodzi o pisaty to moznaby je wzmocnic z tego co ten moi scorpiak ciagnal to przy takim malym ciagniku powinno to wytrzymac. Co sadzisz o tym bo szkoda to wyrzucac na zlom
    Pozdrawiam
    Jurek

Jeśli chcesz robic traktorek a nie wiesz co i jak to zajżyj na mój post
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1259187.html
    tajpansl
    Poziom 11  
    Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie........dlaczego zniknęły zdjęcia mojego traktorka? :cry:
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Jak to znikły ?? Przecież są :-)