Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerobienie zasilacza na 8V i 4V

12 Wrz 2009 23:01 998 7
  • Poziom 12  
    Witam pytanie może dla nie których banalne, ale nie znam się za bardzo na tym. Czy jest możliwość przerobienia zasilacza 11V tak żeby było jeszcze 8V i 4V. Chodzi mi o to żeby z jednego zasilacza uzyskać 11V 8V i 4V.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Nie wiemy co to za zasilacz, a nie ma żadnego uniwersalnego sposobu który sprawdziłby się w każdym rodzaju zasilacza.

Napięcie 11V weź bezpośrednio z zasilacza, a pozostałe dwa napięcia wygeneruj przy pomocy stabilizatorów liniowych na układzie LM317 ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    "Napięcie 11V weź bezpośrednio z zasilacza, a pozostałe dwa napięcia wygeneruj przy pomocy stabilizatorów liniowych na układzie LM317 Wink"
    Nic mi to nie mówi :)
    Może napisze co chce konkretnie zrobić i ktoś coś wymyśli :)

Padła mi płyta główna w laptopie przez zwarcie na zasilaczu i od tej pory laptop działa tylko na baterii. Rozebrałem baterie i w niej jest właśnie zasilanie główne 11V i jakieś dwa pozostałe 8V i 4V. Pomyślałem sobie żeby wywalić baterie i podłączyć to wszystko przez właśnie ten zasilacz 11V. Nie wiem nawet czy to by działało ale tylko to mi się udało wymyślić :D
  • Poziom 20  
    To by nie działało dlatego, że oprócz napięcia bateria komunikuje się z laptopem, musiałbyś oszukać laptop łatwiej było by rozebrać baterię i zamiast ogniw podłączyć zasilacz.
  • Poziom 12  
    No właśnie tak chce zrobić żeby zamiast ogniw podłączyć zasilacz.
    Tylko że nie wiem skąd wziąć te 8V i 4V bo z 11V to nie ma problemu
  • Poziom 14  
    Zależy jaki to laptop, jak nowy to lepiej zapłacić 350 zł (prawdopodobnie przetwornice spaliłeś jak ja xd), ale jak stary to możesz się bawić. Po za tym ile prądu on ciągnie? Jak już koledzy wcześniej ci pisali stabilizator najlepiej.