Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda Led oświetlenie auta

zmp3 12 Cze 2004 15:44 2972 3
    zmp3
    Poziom 15  
    Witam

Chciałem w samochodzie zamiast żarówki oswietleniowej w kloszu która swieci w kabinie założyć białego leda z rezystorem 680ohm. W samochodzie mam 3 stany załanczania tej żarówki tj. ON, OFF i jak sa otwarte dzwi. Gdy założylem diode to gdy dam na ON świeci normalnie tak jak powinna, ale gdy przełacze na dzwi to gdy je otworze to dioda Led świeci bardzo cienko mozna powiedziećze wogóle próbowalem zrobic to samo bez rezystora i dalej tak samo świeci. MOże da sie cos na to zaradzic ??
    andrew751
    Poziom 21  
    Hej, ponieważ w włączniku drzwiowym jest zwierany minus to przeprowadz symulację czy ON napewno załącza-być może jest zaśniedziały. Pozdrawiam.
    zmp3
    Poziom 15  
    Zabardzo nie rozumiem tego. I co ma dotego stan ON jezeli na nim dobrze działą jedynie przy wlasnei otwieraniu tych dzwi jest problemik? i jak go mozna rozwiązać a zaśniedziałę raczej tam nic nie jest bo rozkręciłem całe.
    ORTOGRAFIA![h]
    BONO
    Poziom 28  
    wez miernik i zobacz czy jak otworzysz drzwi jaka jest rezystancja byc moze ze masz wieksza i dlatego słabo swieci , jak nie bedzie szło to wstaw przekaznik i wtedy bedziesz mogł wlanczac co chcesz