Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woda nie wpływa do grzejnika?

13 Wrz 2009 11:34 2493 4
  • Poziom 10  
    Witam,

mam taki problem w nowym (i pierwszym zarazem) domu.
    Zrobiło się zimno, więc przestawiłem piec (Ariston, Genius, gaz,dwufunkcyjny) w tryb zima :) Wszystkie grzejniki gorące, jeden w łazience zimny. Odpowietrzanie - brak efektu. Grzejnik zasilany od dołu, ze ściany. Odkręciłem śruby na dole - nic nie leci :( Pierwsza myśl - nie podłączyli, trzeba będzie kuć płytki :( Zdjąłem grzejnik - nic nie leci. Zacząłem odkręcać ten podwójny zaworek ze śrubunkiem - woda zaczęła lecieć, po paru chwilach nawet ciepła. Leciała w takim tempie, że bałem się odkręcić to do końca, zresztą zanim dokręciłem te nakrętki z powrotem, tak żeby przestało kapać, to nieźle się napociłem :(
    Wniosek taki, że to ustrojstwo, ze śrubkami na przodzie blokuje przepływ - i co tu poradzić?

pozdrawiam

Łukasz
  • Poziom 10  
    Ok, dzięki. Tylko nie jestem pewien, co odkręcić? Te nakrętki łączące rury CO z tym podwójnym zaworem? Odkręciłem je prawie do końca - woda sikała bokiem, ale górą przez zawór nic nie leciało?
  • Poziom 10  
    aż wstyd przyznać, że to było takie proste. Co prawda kibelek zasłaniał mi widok do wnętrza tych zaworków, tak może sam bym na wpadł. W każdym razie - wielkie dzięki!