Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Woda nie wpływa do grzejnika?

vajera 13 Sep 2009 11:34 2928 4
    vajera
    Level 10  
    Witam,

mam taki problem w nowym (i pierwszym zarazem) domu.
    Zrobiło się zimno, więc przestawiłem piec (Ariston, Genius, gaz,dwufunkcyjny) w tryb zima :) Wszystkie grzejniki gorące, jeden w łazience zimny. Odpowietrzanie - brak efektu. Grzejnik zasilany od dołu, ze ściany. Odkręciłem śruby na dole - nic nie leci :( Pierwsza myśl - nie podłączyli, trzeba będzie kuć płytki :( Zdjąłem grzejnik - nic nie leci. Zacząłem odkręcać ten podwójny zaworek ze śrubunkiem - woda zaczęła lecieć, po paru chwilach nawet ciepła. Leciała w takim tempie, że bałem się odkręcić to do końca, zresztą zanim dokręciłem te nakrętki z powrotem, tak żeby przestało kapać, to nieźle się napociłem :(
    Wniosek taki, że to ustrojstwo, ze śrubkami na przodzie blokuje przepływ - i co tu poradzić?

pozdrawiam

Łukasz
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    vajera
    Level 10  
    Ok, dzięki. Tylko nie jestem pewien, co odkręcić? Te nakrętki łączące rury CO z tym podwójnym zaworem? Odkręciłem je prawie do końca - woda sikała bokiem, ale górą przez zawór nic nie leciało?
    vajera
    Level 10  
    aż wstyd przyznać, że to było takie proste. Co prawda kibelek zasłaniał mi widok do wnętrza tych zaworków, tak może sam bym na wpadł. W każdym razie - wielkie dzięki!