Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kontrolka silnika x16szr astra g

bartazon 13 Sep 2009 12:32 2605 1
    bartazon
    Level 10  
    Witam, posiadam astre 1.6 8v 75 KM z 99 r silnik x16szr. Od pewnego czasu mam problemy, swiece w porządku, filtry i płyny wymienione, egr był wymieniany ok rok temu. Zdarza mi sie ze podczas jazdy a mam tak od około 2 tygodni ze włącza mi sie kontrolka silnika, co powoduje włączenie sie "trybu awaryjnego" - tak to sie chyba nazywa, i silnik dostaje muła, nie reaguje tak jak przed wystapieniem kontrolki tnz żwawo i nie przyspiesza tak płynnie. Byłem kilka dni temu na zczytaniu błędów i z tego co pamietam wyszły mi: cos z sondą lambda i czujnik spalania stukowego, co dziwne wczesniej rok temu jak mi padł egr błedy wskazywały podobnie.

Najdzwiniejsze jest to, wystarczy że po wystapieniu kontrolki silnika i gdy samochód przestaje być żwawy i przyspieszać zatrzymam sie i wyłącze silnik odczekam z minute to gdy po odpaleniu kontolka już sie nie pali i samochód wraca do stanu poprzedniego czyli normalnie przyspiesza i wszystko jest wporządku, najdzwiniejsze jest to ze po wyłaczeniu silnika i ponownym odpaleniu gdy nie ma kontrolki moge tak jezdzic ok 2 -3 dni i stan sie powtarza czyli w pewnym momencie włacza sie kontrolka silnika i objawy wystepuja takie same.

Dziwne bo pamietam gdy egr mi sie popsuł to kontolka paliła sie cały czas nie gasnać, wyłaczanie i odpalanie silnika nic nie dawało. Objawy ustapiły dopiero po wymianie egru na nowy.

Czy ktos z was miał cos podobnego, pomożecie??
    rafaello_31
    Level 1  
    Mam ten sam problem, astra 1,4 16v ecotec z 97 roku. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, świece wymienione, spalanie w normie ale podejrzewam katalizator bo z tego co słyszę to już jest w rozsypce, może coś przytyka :-)