Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dźwiękiem z tv na kinie domowym

MaDiL 13 Wrz 2009 12:49 4641 2
  • #1 13 Wrz 2009 12:49
    MaDiL
    Poziom 1  

Witam wszystkich

Mam mały problem z dźwiękiem - posiadam Tv Samsung 40LB530 i kino domowe Samsung HT - Z320 - i mam prośbę czy możecie mi pomóc z podłączeniem aby dźwięk z telewizora leciał przez głośniki kina domowego dodam też, że obraz nadawny jest po przez dekoder Ferguson FX 6600 CR
    jakich mam użyć kabli do podłączenia wszystkiego, żebym mógł miło oglądać telewizje.

Telewizor posiada łacznie 3 złącza Hdmi IN w tym jedno hdmi(DVI), 1 gniazdo scart EX(RGB), Component IN(audio R,L oraz Pr,Pb,Y) , Audio OUT(R,L), AV IN(audio R,L i Video) oraz 1 gniazdo digital audio OUT(optical)

Kino domowe posiada 1 złacze hdmi(out), Video OUT, Audio In(R,L) scart ext(AV) oraz digital audio IN

Dekoder 2 gniazda scart (VCR,TV), cOMPONENT(AUDIO L,R oraz Y, PB,PR) ZLACZE VIDEO

Telewizor podlaczony jest z kinem po przez kabel hdmi po przez zlacze hdmi(DVI) telewizor - hdmi(out)kino
    Telewizor podlaczony jest z dekoderem po przez kabel euro - euro czyli Scart EX(RGB) telewizor - scart(VCR)dekoder

Jesli macie jakis pomysł prosze pomożcie mi,pozdrawiam

1 2
  • Mitronik
  • #2 15 Lis 2009 16:24
    zet775
    Poziom 2  

Witam,

najlepiej podłącz sobie telewizor i satkę do kina.
    Na podłączenie telewizora (dzwięku) do kina wykorzystaj optyczne wejścia/wyjścia (optical ), czyli światłowód ( na kinie prawdopodobnie funkcja ma nazwę: D-IN -digital input)
    Do podłączenia satki wykorzystaj standardowy chinch (L + P), w satce podłącz do OUT(wejścia z pewnością położone obok COMPOSITE), a w kinie do AUX IN -tak tez nazywa się funkcja w kinie.

Funkcja D-IN, o której mowa powyżej prawdopodobnie uruchamiana jest tylko z jednostki centralnej,nie z pilota(mogę się mylić.

Pozdrawiam

0
  • Mitronik
  • #3 18 Lis 2011 13:16
    ewrej
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Posiadam Sasmung 40C650 i kino HT-C555 i nie mam dzwięku. Próbuje podłączać zestaw za pomocą kabla optycznego i kabla cinch, za każdym razem jak są włączone głośniki zewnętrzne jest cisza. W kinie były sprawdzane jak D.IN, tak i AUX1/2.
    Również nie działa przy podłączeniu dysku przenośnego do telewizora, czy jakiegokolwiek pliku przez sieć.
    Zestaw działa przy pozostałych opcjach: DVD, IPOD, USB.

Prosiłbym o poradę,

Dziękuję,

1