Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stary zeliwny grzejnik a nowy zawor

prezesx 13 Sep 2009 14:59 19269 12
    prezesx
    Level 10  
    Witam, mam problem z podlaczeniem starego zeliwnego grzejnika do nowego zaworu. teoretycznie gwinty powinny pasowac, ale niestety:(. Macie moze jakies pomysly jak to skrecic?? Juz przyszlo mi do glowy zalepienie tego klejem silikonowym.

Ponizej fotki jak to wyglada.

Druga fotka przedstawia stary zawor do ktorego pasowala sruba z kaloryfera
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    mothernorth
    Level 15  
    Witam. Tak jak koledzy wyżej doradzają wymienić komplet. Nowy zawór zawsze jest ze śrubunkiem więc po co zostawiać starocia. Jeśli grzejnik ma gwint 3/8 to przegwintować na 1/2 i po kłopocie.
    prezesx
    Level 10  
    Dzieki za pomoc, wymienilem półśrubunek i jest ok. Tylko mam wrazenie ze na tym starym zaworze troche lepiej grzalo:(. Ten nowy strasznie pozno reaguje, znaczy dopiero przy ok 3,5 slychac ze woda do grzejnika leci i zaczyna sie nagrzewac. Ze zdjeta glowica tez rewelacji nie ma. Grzejnik na 1000% nie jest zapowietrzony.
    matti890
    Level 11  
    Musisz odpowiednio wykryzowac zawór...
    krisi3
    Level 20  
    Jakiej firmy ten zawór i jaki typ ?.
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zawory grzejnikowe ,wyposażane są standartowo w kryzy.Trzeba je odpowiednio ustawić aby przepływ był odpowiedni.
    prezesx
    Level 10  
    Rozumiem ze kryza to ten srebrny pierscien, na ktorym sa wybite cyferki od 1 do 7. W moim zaworze patrzac od gory 7 jesl z lewej strony. Niestety nie udalo mi sie tego pierscienia przestawic. Moge go lekko odsunac ale krecici sie nie daje.

Zawor to Danfoss modelu niestety nie znam.

User removed account
    User removed account  
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Powinien być jeszcze znacznik "N" , czyli moc nominalna grzejnika.
    prezesx
    Level 10  
    Wielkie dzieki za wszystkie rady. Mam nadzieje ze ustawilem grzejnik na maxymalnym "rozwarciu" Temat mozna zamknac