Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

totalne zawieszenie się komputera po podłączeniu drukarki.

ancanar 13 Wrz 2009 16:23 1839 18
  • #1 13 Wrz 2009 16:23
    ancanar
    Poziom 15  

Witam

Juz któryś raz zdarza mi się coś takiego ze keidy podłączam drukarke (do porttu równoległego). Komuter totalnie mi się zwiesza - słychac dwa krotkie "bipnięcia" z głośniczka pc, ekran robi sie czarny i jezeli nie odlacze drukarki to nawet reset nie pomaga? Co może powodowac taki problem?

Dodano po 12 [minuty]:

Update:

Zdiagnozowałem problem nieco dokładniej. Przyczyną tego zawieszenia się był niedokładnie włozony kabel zasilający - ledwo stykał. Ale przy okazji zauwazylem niepokojacą rzecz. Za akzdym razem kiedy odlacze i podlacze spowrotem zasilanie sytuacja jest podobna - dwa bipniecia z głośniczka i tym razet reset kompa? Czy powodem jest jakies przebicie z zasilania na kabel komunikacyjny drukarki?? Czy mogło to spowodowac jakies uszkodzenie komputera?

0 18
  • Katalog Megger
  • #3 13 Wrz 2009 17:11
    ancanar
    Poziom 15  

Podpięta (kabel komunikacyjny) jest cały czas - przy każdym właczeniu i wyłączeniu zasilania następuje reset

0
  • Katalog Megger
  • #5 13 Wrz 2009 17:36
    ancanar
    Poziom 15  

Z tego co wiem nie mam kontaktów uziemionych w mieskzaniu. Ew. jest połączenie bolca uziemiającego z zerem (ale nie jestem pewny) - jest tylko podpięty komp i drukarka na listwie stabilizującej.

0
  • #6 13 Wrz 2009 17:37
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

ancanar napisał:
    Z tego co wiem nie mam kontaktów uziemionych w mieskzaniu. Ew. jest połączenie bolca uziemiającego z zerem (ale nie jestem pewny) - jest tylko podpięty komp i drukarka na listwie stabilizującej.

To może być jeden z głównych powodów - czyli brak uziemienia.

0
  • #7 13 Wrz 2009 17:38
    ancanar
    Poziom 15  

DriverMSG napisał:
    ancanar napisał:

To może być jeden z głównych powodów - czyli brak uziemienia.

Wiem, że w starym komputerze (ta sama drukarka) nie miałem takich kłopotow? Czy to mogło mi jakos uszkodzic sprzęt?

0
  • Pomocny post
    #8 13 Wrz 2009 17:42
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Nie można tego wykluczyć, na forum jest wiele tematów dotyczących awarii z winy złego uziemienia.
    Możesz jednak kontrolnie sprawdzić miernikiem czy jest jakiekolwiek napięcie między obudową komputera a np. grzejnikiem CO lub innym elementem (w pomieszczeniu) które ma dobre uziemienie.

0
  • #9 13 Wrz 2009 18:24
    ancanar
    Poziom 15  

Władnie odkrylem ciekawą rzecz - odlaczylem kabel komunikacyjny od kompa i wylaczylem/wlaczylem zaislanie. I znow nastapil reset! Czy to wskazuje na to ze drukarka jakos nie lubi sie z tą listwą?

0
  • Pomocny post
    #14 13 Wrz 2009 18:41
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Listwa dość solidna - powinna wytrzymać spokojnie komputer, drukarkę i monitor jednak jak wszytko - czasami się kończy.
    Niestety w samej diagnozie listwy już nie pomogę - tu potrzeba kogoś kto ma styczność z ich naprawą na co dzień.
    Być może ktoś jeszcze wypowie się w temacie.

Na chwilę obecną proponuję pozostawienie drukarki po za listwą zasilającą.
    Nagłe przerwania dopływu prądu do komputera jest bardziej niebezpieczne jak zasilanie bez listwy.

0
  • #15 13 Wrz 2009 18:44
    ancanar
    Poziom 15  

Ok. Dziękuje Ci bardzo za pomoc. Rozoumiem, że skoro komputer się włącza jak narazie to przez te swoje eksperymenty jeszcze nic nie zdazylem uszkodzic:P?

0
  • #19 13 Wrz 2009 20:18
    ancanar
    Poziom 15  

W 3dMarku wynik nawet lepszy niz ostatnio :P Chyba moge odetchnac:P Głupi ma zawsze szczescie:) Dzieki raz jeszcze

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Tak mnie jeszcze ciekawi - jaki moze byc powód, żeprzy starym komupterze nie było tego problemu a teraz jest

0