Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka ariston 620t - pompa odpływowa

Sławek z Polic 13 Wrz 2009 16:11 2322 0
  • #1 13 Wrz 2009 16:11
    Sławek z Polic
    Poziom 1  

Po włączeniu zmywarki ariston 620t , było słychać buczenie .
    Rozebrałem dół i okazało się , że pompa odpływowa (nr. fabr. 61413) w ten sposób hałasuje. Po jej rozebraniu wirnik na zmianę kręcił sie raz w prawo raz w lewo. Wirnik miał luzy w obudowie , przez co woda dostała się do stojana. Pompa nie nadaje sie do naprawy i za radą EEBANA (z forum) , kupiłem nową. Koszt 60 zł. Takie same pompy są w pralkach i można je kupić bez obudowy wirnika. Jeżeli pompa jest niesprawna to zmywarka nie pobierze wody. Tak też było , zmywarka działa.
    Oprócz tego pękł gwint w górnej części spłaszczonego przewodu plastikowego , który w pionie podaje wodę z pompki do górnego wirnika wewnątrz zmywarki. Zalewany był system aquastop . Dokręcanie nakrętki wewnątrz zmywarki nic nie dawało, gdyż pęknięcie było za nakrętką . Koszt przewodu ponad 100zł. Za pomocą kleju dwuskładnikowego z utwardzaczem od wewnątrz nałożyłem grubą warstwę kleju co okazało się skuteczne i nie musiałem wydawać 100 zł.
    Potwierdzam ( wyczytałem to na forum ) ,że najlepszym sposobem na sprawdzenie , gdzie są wycieki jest postawienie zmywarki np. na 2 taboretach - oczywiście należy zdemontować dolną obudowę.
    Temat zamykam , może komuś przydadzą się moje spostrzeżenia.

0 0