Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termostat lodówki Electrolux ERB 2643 (ZKLI 261)

.ami 13 Sep 2009 18:32 10258 2
    .ami
    Level 11  
    Witam, dziś stwierdziłem, uszkodzenie rurki termostatu (miała dziurkę). Lodówka nie włączała chłodzenia. Z tego co wiem to w rurce jest (był w moim przypadku) gaz, który zmienia swoją objętość pod wpływem zmiany temperatury i w ten sposób działa ten termostat. Jest to termostat Danfoss:
    Ale widzę na stronie producenta, że są różne: Link
    I do lodówek z automatycznym odszranianiem i półautomatycznym... Moja lodówka niby ma automatyczne odszranianie ale patrząc na rysunki tych termostatów to wszystkie wyglądają identycznie tylko w opisie jest różna długość rurki kapilarnej.
    Nie wiem, które to cyferki na moim termstacie oznaczają model i obawiam się, że kupię inny nawet jeśli wezmę na wzór stary (skoro wszystkie wyglądają na inne).
    Proszę o pomoc w znalezieniu numeru modelu ewentualnie co sprawdzić.

I jeszcze jedno: w środku są dwie śruby regulacyjne (poniżej zdjęcie). Czy można którąś obniżyć temperaturę w lodówce? Ona od nowości zbyt mocno chłodziła mimo iż pokrętło było ustawione na minimum.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jack63
    Level 43  
    Witam
    Bardzo dobre zdjęcia, tylko nie niosą żadnej pomocnej informacji!
    Zrób zdjęcie (zbliżenie) czarnej płytki od strony kapilary. Tam powinien być ciąg liter i cyfr określający typ termostatu. Sprawdź na stronie Danfosa.
    Jeżeli jest to termostat wykonany "pod" producenta lodówek, to może być problem z określeniem temperatur załączania i wyłączania. Trzeba go dobrać na podstawie układu pracy lodówki. Np. tzw. płacząca, ew. z dwukomorowa lub inna. Nie znam tej lodówki. Liczba producentów * liczba typów * wiek lodówki = prawie nieskończoność.
    Zrób zdjęcia wnętrza i okolic sprężarki. Opisz wiek lodówki i rodzaj czynnika chłodniczego. Powinien być napisany na sprężarce. Np. R134a, R600a itp.
    Zrób próbę ruchu sprężarki zwierając (co normalnie robi termostat) kable na termostacie podłączone do styków 3 i 4 (z reguły!). Uważaj napięcia sieciowe!
    Na razie tyle. Opisz wyniki Twoich działań.
    Pozdrawiam
    wosokol

Level 20  
    Wymień termostat:
    indeks electrolux-a: 2062801002
    lub danfosa: D077B6588
    i powodzenia w DELIKATNYM wyginaniu końcówki kapilary na parowniku pod plastikową przykrywką ( zaślepione dwie śrubki). nie pomyl podłączeń przewodów. nie przypomnę bo coś schemat jest niejasno rozrysowany