Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON BJC-2100

29 Gru 2002 14:46 4072 3
  • Poziom 24  
    Witam
    po przeczytaniu postu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10695.html
    nasunęło mi się kilka pytań. Posiadam drukarkę Canon bjc 2100 z kartridżami BCI-21 (black i kolor). Używam czarnego napełniacza firmy Inktec (Recorder#BKI-8420D 2*20ml cena 38zł). Co sądzicie o Emtec-ach???

a) Czy opłaca się zakupić kartridge BC-20 jeśli drukuję tylko w czerni (cena chyba ok. 140zł). Ponoć wystarczy na ok. 500 wydruków. Tak wyczytałem w jednym z postów.
    b) Drukarka po każdym włączeniu do sieci jest automatycznie czyszczona w celu zapewnienia najlepszej jakości wydruku. Ja włączam ją tylko gdy chcę coś wydrukować. Czy można tak postępować?
    c) Ile razy jestem w stanie uzupełniac kartridge (w sklepie gdzie ją kupowałem powiedziano mi iż ok. 4 razy - poj.7ml) ja natomiast uzupełniam 6 raz i wszystko jest w porządku...
    d) Czy można uzupełnić braki tuszu za pomocą atramentu do piór wiecznych firmy Pelikan (za 7zł tak było napisane w w/w poście :))?Jaka jest pojemność tego atramentu?
    Czy po takim uzupełnieniu będę zmuszony szybko kupować nową głowicę? Czy są widoczne różnice w druku tekstu takim atramentem?

Pozdrawiam Mirek K.
  • Poziom 33  
    ja mam taką drukarkę już chyba prawie 3 lata i jakoś jeszcze działa , ważne by głowica spoczywała w pojemniku na zapas , w musi być przechowywana , zwłaszcza w lecie w miejscu chłodnym , dolna szuflada , znam przypadki gdzie biórko stoi przy kaloryferze , a atrament w tych drukarkach lubi sobie odparowywac i wtedy jest problem :(

ja dolewam co jakiś czas po 20-30 kropelek , drukuje bardzo rzadko , ale jeszcze nie dopuściłem do przyschnięcia głowicy , druga sprawa to uszkodzenie po przepracowaniu określonej ilości cykli grukowania - sytuacja gdy głowica po włożeniu i zamknięciu pokrywy nie jest pobierana do czyszczenia .

ciekawe czy po zachwaleniu jej teraz mi się nie popsuje i bedzie czekała mnie wymiana głowicy :)
  • Poziom 16  
    Polecam atrament do wiecznych piór "Pelikan" Czarny. :D na regenerowanej głowicy BC20 pracuję już drugi rok.
  • Poziom 33  
    Witam

Mirek Kaszowski napisał:
    Czy opłaca się zakupić kartridge BC-20 jeśli drukuję tylko w czerni (cena chyba ok. 140zł). Ponoć wystarczy na ok. 500 wydruków. Tak wyczytałem w jednym z postów.
    Jeśli Biorąc pod uwagę jego cenę i stosunkowo łatwą możliwośc jego napełniania to w zasadnie tak, ale pod warunkiem, że jesteś nastawiony na wydruki tylko w czerni. Co do ilości wydruków to wszystko zależy od stopnia pokrycia arkusza papieru i wynosi w granicach 500-600 stron.
    Mirek Kaszowski napisał:
    Drukarka po każdym włączeniu do sieci jest automatycznie czyszczona w celu zapewnienia najlepszej jakości wydruku. Ja włączam ją tylko gdy chcę coś wydrukować. Czy można tak postępować?
    Tak. Tylko tutaj należy pamiętać o jednym. Drukarce szkodzi dłuższy postój :roll: , więc jeśli mało drukujesz to wskazane jest, aby choć raz na miesiąc przedykować 1-2 strony.
    Mirek Kaszowski napisał:
    Ile razy jestem w stanie uzupełniac kartridge (w sklepie gdzie ją kupowałem powiedziano mi iż ok. 4 razy - poj.7ml) ja natomiast uzupełniam 6 raz i wszystko jest w porządku...
    Nie napisałeś o którą głowice Ci chodzi. Jednak wnioskuje (po ilości tuszu :lol: ), że o BCI-21. Właśnie jeśli chodzi o BCI-21 to gość ci bzdur naopowiadał lub nie zrozumieliście się. Głowica BCI-21 jest skosntruowana tak, że do głowicy są wkładane zbiorniczki (kolor+czarny). Jeśli zadbasz, aby ten zbiorniczek utrzymać w dobrym stanie tzn nie dopuścisz do zaschnięcia gąbki, która znajduje się w środku, to w zasadzie możesz bardzo dużo razy napełniać. Natomiast przy głowicy BC-20 przyjęło się, że można ją napełnić około 4 razy. Nie jest to natomiast regóła, ponieważ w praktyce wygląda to trochę inaczej. Nabijasz ją tyle razy na ile będzie satysfakcjonujący wydruk. Jeśli wydruki nie będą już zadowalające to w tedy wywalasz taką głowice i kupujesz nową. Tutaj także wszytsko zależy od tego w jakim stanie będziesz utrzymywał tą głowicę. Z doświadczenia wiem, że są osoby, które napełniali już 6 razy i dalej są zadowoleni w wydruków. Jednak powtarzam - nie ma reguły :!:
    Mirek Kaszowski napisał:
    Czy można uzupełnić braki tuszu za pomocą atramentu do piór wiecznych firmy Pelikan (za 7zł tak było napisane w w/w poście )?Jaka jest pojemność tego atramentu?
    Czy po takim uzupełnieniu będę zmuszony szybko kupować nową głowicę? Czy są widoczne różnice w druku tekstu takim atramentem?
    Tusz musi spełniać odpowiednie parametry do których jest przystosowana głowica, więc napełniania takim atramentem nie polecałbym ci ze względu na ryzyko obniżenia żywotności głowicy lub jej uszkodzenia. Nie wiem jak się ma do tego głowica po regeneracji, ale.... Może tak się zdażyż, że akurat tusz pelikana ma właściwości b.zbliżone do canona. Jednak ja tego nie wiem i nie ryzykowałbym na Twoim miejscu.

Nie napisałem Ci jeszcze co sądze o EMTECach :lol: Więc tak. EMTEC robi niezłe atramenty ale z tego co się orienuje to nie robi napełniaczy, a jedyni zamienniki (alternatywne wkłady do drukarek 8) ). Tak więc ogólnie jest niezły :wink: