Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kymera Magic Wand - kto ma TEGO pilota, ten ma władzę

Belialek 13 Wrz 2009 22:16 2663 4
 • Kymera Magic Wand - kto ma TEGO pilota, ten ma władzę

  Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju uniwersalnych pilotów, a niektóre z nich są tak zaawansowane, że do ich obsługi konieczne jest użycie wbudowanych dotykowych ekranów LCD, a ich cena przewyższa koszt w pełni wyposażonego netbooka. Jednak żaden z nich nie dawał przysłowiowej "władzy" w dosłownym tego słowa znaczeniu, jak Kymera Magic Wand.

  Pilot posiada wbudowany akcelerometr, oraz układ potrafiący przypisywać jego wskazania (czyli wykonywane gesty) do kodu (RC5) danej funkcji urządzenia sterowanego. Dzięki temu nie trzeba naciskać żadnych przycisków - wystarczy wykonywać "magiczne" gesty - na przykład można ustawić, aby telewizor włączył się, kiedy zakreślimy w powietrzu okrąg w kierunku ruchu wskazówek zegara, a wyłączy się kiedy wykonamy gest w odwrotnym kierunku. Urządzenie posiada zapisanych 13 różnych gestów które możemy wykorzystać przy kojarzeniu ich z kodem pilota - możliwe jest również przypisania makro-polecenia do pojedynczego gestu.

  Kymera Magic Wand kosztuje 85 USD.

  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Belialek
  Poziom 22  
  Offline 
  Belialek napisał 879 postów o ocenie 80, pomógł 16 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2004 roku.
 • #2
  george2002

  Poziom 20  
  No tutaj przyznam że urządzonko naprawdę może być ciekawym, przydatnym, łatwo obsługiwalnym zamiennikiem pilotów :)
  Już sobie wyobrażam jak przełączam się między kanałami TV, włączam lub wyłączam oświetlenie w pokoju itd, itp naprawdę rewelacyjna sprawa tylko jak zawsze cena odstrasza bo wg mnie takie urządzonka nie powinny cenowo przekraczać 100zł :) w końcu to tylko mikrokontroler np atmega8 akcelerometr led IR obudowa i parę sztuk jeszcze jakiejś drobnicy :) w 50zł w kosztach wg mnie można się zamknąć i to w pojedyńczych sztukach nie mówiąc o większej ilości.
 • #3
  flatron
  Poziom 11  
  W pilocie od LCD Samsunga mam wbudowany akcelerometr. Poruszenie pilotem powoduje włączenie na pewien czas podświetlania klawiszy.
  Przypuszczam jednak, że jest to jakaś uproszczona wersja układu..
 • #4
  marszalek_duck
  Poziom 17  
  Ale można zapisać tylko 13 gestów a to trochę mało.
 • #5
  Paweł Es.
  Pomocny dla użytkowników
  Tu jest instrukcja prawidłowego obsługiwania (sterowanie kominkiem, otomaną i zestawem stereo ;) (od mniej więcej 2 minuty)

  Link