Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Technics ST-GT550 - gra zbyt cicho

13 Wrz 2009 22:35 2753 4
  • Poziom 22  
    Witam
    Mam na warsztacie ST-GT550. Tuner po podłączeniu do wzmacniacza bez anteny normalnie głośno szumi ale po podłączeniu anteny i dostrojeniu cichnie. Wzmacniacz musi być podgłośniony do końca żeby było coś słychać. Dźwięk jest za cichy ale nie zniekształcony. Podmieniłem jakąś starą głowicę z innego radia i problem jest ten sam. Zakupie jeszcze nowa i sprawdzę na niej.
    Może spotkał się już ktoś z takim problemem?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Zestrój p.cz. Typowe uszkodzenie tego tunera.
  • Poziom 22  
    Niestety to chyba nie to. Na TP101 jest 0V. Podejzewam uszkodzenie IC102 ( AN7274NS )
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Za daleko jesteś od stacji i dlatego masz 0V. Mierzy się między TP101 a TP102 i tam dopiero ma być 0V. Wkręć trochę rdzeń od ustawiania zera i zobaczysz, że stacja zacznie grać głośniej a potem poprawnie ustaw już dokładnie p.cz. Swoją drogą nie spotkałem się z uszkodzeniem AN7274N, chociaż tunerów Technicsa trochę przekopałem. Ostatnio robiłem dokładnie taką samą naprawę ST-GT550 i właśnie aż tak była odstrojony, że aż wyciszał stację w miarę wzrostu sygnału.
  • Poziom 22  
    Okazało się że rdzeń w tym filtrze był pęknięty. Po drobnych kombinacjach wstawiłem inny i dostroiłem.
    Tuner gra jak powinien:)
    Dziękuję bardzo za pomoc.