Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiego TIGA do aluminium kupić do blacharki samochodowej

1 ptyś 13 Wrz 2009 23:08 2198 3
  • #1 13 Wrz 2009 23:08
    1 ptyś
    Poziom 8  

Witam,jakiego kupić tiga do blacharki samochodowej zeby sie nadawał do pospawania maski,błotnika,podłuznicy,skrzyni biegów ,rurki od klimatyzacji itp.,prosze o pomoc bo nie mam pojecia co kupić,pozdrawiam

• #2 14 Wrz 2009 11:31
    mothernorth
    Poziom 15  

Witam
    TIG to TIG jest do wszystkiego widzę że chcesz tym spawać każdy metal a to zależy od wielu czynników. Każdą stal spawa się na innych parametrach, zmienia się biegunowość przewodów spawalniczych, do różnych stali stosuję się inny gaz osłonowy, jest cała gama drutów do układania spoiny w zależności od stopu, inaczej ostrzy się koniec elektrody, jednym słowem to temat może i jeżeli masz możliwość to podejdź na jakiś warsztat i się o podstawy. A generalnie to większość mechaników używa półautomatów (MIG/MAG) do blach samochodowych, natomiast rurka klimy to stop aluminium wtedy lepszy TIG. Proponuję poszukaj dokładniej w googlach zawsze jakieś wskazówki znajdziesz bo tu trzeba by ci było książkę napisać a jeszcze potrzebna praktyka. Pozdrawiam

• #3 15 Wrz 2009 23:00
    1 ptyś
    Poziom 8  

Witam,chodzi mi o tiga głównie do aluminium (rurki do klimy i blachy tj.maski,błotniki,podłuznice) bo migomat do zwykłej blachy to mam.To co mi pisales ze są rózne druty to coś na ten temat wiem tylko nie wiem jakiego tiga kupic zeby sie do tego nadawał co ja chce (marka,model) moze ktos robi to co ja i juz ma jakis model sprawdzony.Na co patrzec przy szukaniu? co musi mieć? jaka moc i tp. Pozdrawiam

• #4 16 Wrz 2009 18:36
    mothernorth
    Poziom 15  

Osobiście polecam sprzęt Lincoln Electric sam spawam sprzętem tej firmy i jest niezawodny sprawdź sobie na ich stronie http://www.lincolnelectric.pl/pl/main.xml katalog produktów. I generalnie musisz skupić się na maszynach które mają zmianę prądu AC/DC aluminium spawamy prądem AC a całą resztę DC. Myślę żę model Invertec V205-T AC/DC ci starczy niestety nieznam ceny, a nie określiłeś ile chcesz wydać na sprzęt.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME