Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nectra calydra 23CF pstryka pyka i cos z cwu

13 Wrz 2009 23:14 2238 3
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich i zwracam się z prośbą o pomoc w znalezieniu usterki.

Sprawa od dłuższego czasu wygląda tak że gdy odkręcam wodę nie ważne jaka temperatura jest ustawiona palnik od razu załącza większy płomień i po kilku sekundach grzania ( 5-10sek) wyłącza się całkowicie i w kółko tak samo, poza tym przy najmniejszym ustawieniu temp. wody leci zupełnie gorąca i gdy kran zakręce kocioł podgrzeje wodę w wewnętrznym zasobniku i przestaje pracować coś w nim co jakiś czas pstryka dwukrotnie jak by miał zamiar się załączyc ale tego nie robi jakiś czas temu wszystko w nim zostało przeczyszczone oraz wymieniony czujnik w zasobniku ale niestety usterka wrociła więc co jeszcze można z nim zrobić?

ogólnie to tego pieca mam już dość ma już ponad 10lat początkowo 5-6 lat działał rewelacyjnie żadnych awarii ale od kilku lat sypie się w nim wszystko po kolei co sezon 3 razy zawór 3D, 1 raz pękła jego obudowa, oba czujniki przepływu ( raz że uszkodzone a drugi raz pęknięta plastikowa obudowa)itp.itd. i zamiast ładowac w niego kase zastanawiam się nad podmiana wiosna na inny. Czy ktoś z serwisantów może polecić jakiś kocioł dwu funkcyjny o podobnych parametrach, wymiarach, napewno mniej awaryjny i w przystepnej cenie?

z góry dzięki za pomoc

Proszę stosować polskie znaki diakrytyczne w postach.Popraw ten post.
    [mod.serwisant73]

poprawione i przepraszam za kłopot
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jeżeli szukasz kotła, to zapoznaj się z ofertą Termet SA. Dobre i niezawodne urządzenia. Ważny jest też dostęp do części zapasowych i mapa serwisu.

Dodano po 20 [minuty]:

Częstą przyczyną takich objawów jest niedrożność wymiennika spaliny - woda. Jeżeli lamelki wymiennika, w wyniku spalania zarosną cząstkami stałymi wówczas te cząstki po nagrzaniu wody powodują gwałtowny wzrost temperatury nagrzewanej wody, radzę sprawdzić wymiennik i go porządnie wyczyścić.
  • Poziom 12  
    no akurat do tego wymiennika nie zaglądałem dłuższy czas więc może warto spróbować go przeczyścić dzięki za podpowiedź

ale jakoś mi się zdaje przez te częste pykanie gdy nie pracuje ( tak jak by miał się załączyć do pracy ale sam nie wie) ze to jednak coś mogło paść i czyszczenie tu za wiele nie pomoże ?

a co do ewentualnej podmiany już ktoś mi mówił o tych kotłach Termet no i z ewentualnym serwisem nie będę miał problemu bo jest autoryzowany punkt montażowy i serwisowy w moim mieście będzie trzeba podjechać pogadać i się zastanowić bo naprawy co wiosna i jesień tej Nectry są upierdliwe no i slaby serwis i dostęp do części a sam piec (nie wiem jak inne modele/nowsze z tej firmy) był dobry przez pierwsze kilka lat na fabrycznych częściach później lipa i na dłuższą metę nie polecam

Proszę stosować się do wpisów moderacyjnych.Dalsze lekceważenie moderatora , poskutkuje ostrzeżeniem. Popraw pisownię w swoich postach!
    [mod.serwisant73]