Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup wzmacniacza/ amplitunera NORDMENDE CZY AKAI?

mariannSS 13 Wrz 2009 23:32 1377 0
  • #1 13 Wrz 2009 23:32
    mariannSS
    Poziom 9  

WITAM SERDECZNIE!
    Moja wieża JVC już po wielu mękach padła.. Głośniki jeszcze ładnie grają, więc postanowiłem tanim kosztem uruchomić na nowo swoje domowe audio.
    Szukam tanim kosztem wzmacniacza lub amplitunera.
    Mam dwa faworyty;
    Pierwszy to NORDMENDE PA 1050 2X35W
    Drugi to AKAI AM-U11 2X40W

Nie jestem audiofilem, Lubie jak mi ładnie gra ale bez przesady. Podobają mi się wzmacniacze o dawnym stylu z VU. Pasują mi do wystroju pokoju w którym ma stać wzmak.
    Moc myślę że 35 czy 40W mi wystarcza, Nie robię w domu imprez ;] Tyle żeby podpiąć pod komputer. Fakt że lubię posłuchać głośniej muzyki ale mam też sąsiadów ;)
    Na aukcji nordmende jest napisane że to wzmacniacz o raczej spokojnym brzmieniu, co to oznacza? Ja nie słucham muzyki poważnej. Wzmak najczęściej będzie używany do oglądania filmów, słuchania mp3 (różnego rodzaju: od disco polo bo trance)

Który byście mi polecili?

Oczywiście chciałbym wiedzieć który jest lepszy pod każdym względem, Jakość dźwięku też ma znaczenie ale nie w tak dużym stopniu, Planuję zakup kolumn, Jeszcze nie wiem jakich, Będę szukał w miarę dużych podłogowych do 500zł i chcę żeby mi je ciągnął. Myślę że max 80W rms.

Z góry dziękuję za pomoc, i podkreślam że nie wymagam cudów po wzmacniaczu w cenie do 200zł.

Jeszcze mam wątpliwości co do gniazd DIN, rozumiem że są przejściówki na czincze albo gotowe kable z JACKiem, ale czy to coś poza tym przeszkadza?
    Są one w NORDMENDE oto fota z tyłu
    Zakup wzmacniacza/ amplitunera NORDMENDE CZY AKAI?
    Co to są za wyjścia na głośniki? Czy bedzie trzeba dorabiać jakieś wtyczki?

Pozdrawiam!

0 0