Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie głośniki kupić do tych kolumn?

damus25 14 Sep 2009 00:01 1920 6
 • #1
  damus25
  Level 9  
  Witam,kupiłem okazyjnie kolumny na których nie ma żadnych tabliczek znamionowych,a ja nie mam pojęcia co to za głośniki.Grają naprawde dobrze.Załączam zdjęcie poniżej,z góry dzięki za porady!!

  https://obrazki.elektroda.pl/39_1252879105.jpg
 • #2
  dolphin123
  Level 21  
  nawet wiem czemu to zadnej tabliczki nie ma... i cale szczescie. a grac to musi oj napewno... ile za to dales ?
 • #3
  damus25
  Level 9  
  Nie dużo 300 złotych mnie kosztowały.Musze wymienic dwa soprany i jeden średni.Potrzebuja mocnego wzmacniacza a ja mam Onkyo A-8940 i musze go mocno podkrecac zeby zagrały dobrze!!Myśle ze ktos bedzie sie orientowal jaka to firma.A niby dlaczego to dobrze ze sa bez tabliczki?
 • #4
  Tomq
  Level 38  
  Musisz mocno "podkręcać" bo głośniki mają słabą efektywność. Co do wymiany głośników, wątpię żebyś gdzieś dostał oryginalne, tak więc kup jakiekolwiek inne które będą pasowały w to miejsce, a gdy zauważysz że grają głośniej niż inne zastosuj przy głośniku tłumik, tzw L-pad http://www.sengpielaudio.com/calculator-Lpad.htm


  I nie wymieniaj jednego średniego, tylko od razu dwa, nawet jak ten w drugiej kolumnie jest sprawny. Gdy w kolumnach będą inne głośniki będziesz słyszał, że różnią się brzmieniem.
 • #7
  Iro1986
  Level 16  
  Ja tylko dodam, że to wygląda jak Tonsil cheops "kształt obudowy" w trochę innym wydaniu.Gdn-y podchodzą pod westry , ale to tylko domysły.