Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

efekty gitarowe, nie do konca rozumiem schemat

serwispsp 14 Wrz 2009 02:57 777 1
  • #1 14 Wrz 2009 02:57
    serwispsp
    Poziom 9  

dzisiaj robiłem swoj pierwszy efekt wg. http://www.generalguitargadgets.com/diagrams/smashdrive_lo.gif ale nie wiem co to jest ten bypass i nie wiem gdzie podlaczyc wtyczki wejscia i wyjscia

wątpliwosci mam tez w drugim efekcie
    efekty gitarowe, nie do konca rozumiem schemat
    czy tam gdzie jest i(input) mam poprostu podlaczyc wtyczke do gitary miedzy tym kondenstorem a rezystorem, tak samo nie rozuemim (output) czy to bedzie podlaczone do potencjometra?

0 1
  • #2 14 Wrz 2009 04:08
    fuutro
    Poziom 43  

Popraw pisownię, bo jak tylko zerknie tu dowolny moderator to będzie miał powód wywalić ten cały temat bez względu na przydatność i to czy uzyskałeś odpowiedź czy nie.

Tak więc: bypass to nie żaden efekt tylko obejście - pomija się coś w układzie i sygnał jest podawany dalej z pominięciem jakiegoś stopnia w układzie.
    Autorowi schematu za wiele się widać nie chciało, np błędem jest brak węzłów, więc nic tylko się cieszyć, że to taki prosty układ... twardego ogranicznika amplitudy. Wejście (input) jest w miejscu połączenia kondensatora 1nF z rezystorem 10k (czyli załamanie linii połączenia przy nawiasie) oraz wyjście (output) jest w miejscu suwaka potencjometru. Swoją drogą - umiesz odczytać działanie tego układu i rozpoznać go?

0