Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 2,0i C20NE Bertone +LPG dławi się i gaśnie na benzynie

14 Wrz 2009 09:21 6518 15
  • Poziom 23  
    Witam
    Samochód na LPG jeździ bez zarzutu natomiast na benzynie pracuje jakieś 4 sekundy po czym gaśnie, po wciśnięciu gazu w podłogę silnik dławi się nie wchodzi na obroty i ma jakieś 650 rpm i szarpie. Mechanik zasugerował zanurzenie wtryskiwaczy w nafcie na ok 12 godzin i tak też zrobiłem. Sprawdziłem je także podając 12V i pompując paliwo pompką ręczną. Sprawdziłem także czujnik temperatury cieczy, czujnik temperatury powietrza zasysanego i TPS. Check engine się nie zaświeca. Proszę o sugestie co jeszcze może powodować takie rzeczy. Pozdrawiam. :)
  • Poziom 28  
    Ciśnienie paliwa sprawdziłeś :?:
  • Poziom 16  
    Na 99% zatarta pompa paliwa. Pewnie nie miała odłączania?
  • Poziom 23  
    Tak pompka pracuje cały czas, mam jeszcze pytanie czy pompka przystosowana do zanurzenia w baku będzie radziła sobie jako zewnętrzna? (z tego co wiem w tym samochodzie pompka jest na zewnątrz). Ta pompka jest z X20XEV. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    No raczej nie, pompka zewnętrzna ma obudowę walcowatą, coś jak filtr paliwa. Zatapiana ma wszystko na wierzchu...
  • Poziom 23  
    No więc wymieniłem filtr paliwa i pompkę (pompka jest w baku identyczna jak w vectrze X20XEV) i nie dało to żadnych zmian. Zauważyłem jeszcze, że jeśli da sie tylko troszke gazu to silnik pracuje od ok 3000rpm poprawnie, jeśli obroty spadają poniżej to silnik gaśnie.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    A reset komputera był robiony?
  • Poziom 25  
    Ja bym najpierw sprawdził ciśnienie paliwa za reduktorem.
  • Poziom 23  
    Witam, reset pomógł na prawie wszystkie bolączki, jeszcze występuje taki objaw, ze przy gwałtownym dodaniu gazu troszke go dusi i szarpie nim wkręci się na obroty. Może to być spowodowane nieszczelnością dolotu przy mieszalniku LPG jest partacko zamontowany. Instalacja prawdopodobnie nie ma emulacji sondy lambda (BRC Blitz) i dlatego ECU głupieje. Ciśnienie wymuszałem zagięciem węża powrotnego i nie powoduje zadnych zmian.
  • Poziom 18  
    Witam, mam podoby problem.

Posiadam Opla Astrę I 98 r, z silnikiem 1.4 8V z instalacją gazową i również gdy przełączę na benzynę, silnik szarpie i się dusi. Dziś rano wyjechałem z garażu, dojechałem do bramy i wyjeżdżając z niej silnik się zadusił mimo, że obroty nie były za małe. Przełączyłem na gaz - autko ruszyło bez prolemu. Potem za jakiś czas przy prędkości około 50km/h znów przełączyłem na benzynę i niby było ok. Troche mnie to niepokoi.

Napisałem posta w tym temacie - myślę, że nie ma sensu zakładać nowego. Mam nadzieję, że moderatorzy nie będą interweniować...

Proszę o porady co trzeba by zrobić, żeby wyleczyć furkę.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Witam, u mnie okazało się, że silnik dławił się przez to, że jak kończyłem jazdę to nie przełączałem z LPG na benzynę, tylko kończyłem jazdę na gazie. Następnym razem odpalałem z benzyny (zimny silnik i niska temperatura otoczenia) i przez to silnik się dławił bo nie dość że był zimny to jechał jednocześnie na gazie i benzynie heh.

Pozdrawiam i szerokości :)

Ps. Opelki są wspaniałe ;)
  • Moderator Samochody
    languard napisał:
    Jeśli chodzi o instalacje lpg to zależy jaki masz sterownik.
    W STAG4 komputer jest wyposażony...

C20NE z termiczną przepływką, kto by tam sekwencję montował(poza mną ;)) jak na najprostszej instalacji będzie dobrze chodzić.
    languard napisał:
    A co do "Ps. Opelki są wspaniałe " to się zgadzam również mam Bertonkę.

A ja GSI. :)
  • Poziom 18  
    Witam Panowie. Mimo, że wątek szarpania już dawno "zastygł", to napiszę. U mnie problem szarpania na benzynie spowodowany był brakiem emulatora sondy Lambda w instalacji. Kilka miesięcy temu złożyłem sobie taki emulator na scalonym układzie NE 555 (schemat znalazłem na forum) i problem zniknął momentalnie. Wszystkie podejrzenia, które wymieniałem we wcześniejszych postach, były błędne. Budowa emulatora kosztowała mnie 12zł, plus jedna spalona kostka NE 555.

Pozdrawiam.