Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć skłądane lusterka do alarmu w Passacie B5

gracus7 14 Wrz 2009 09:32 2360 2
  • #1 14 Wrz 2009 09:32
    gracus7
    Poziom 26  

Witam. Montuję właśnie alarm do auta VW Passat z 2001 roku i rano gdy postawiono mi pojazd własciciel zwrócił uwagę na to że chciałby aby przy zamykaniu auta pilotem składały się lusterka. Obecnie składają sie one tylko po przez przekręcenie pokrętła na drzwiach kierowcy. czy ktoś może przerabiał już ten temat? podejrzewam że jest to do zrobienia ale czy dużo roboty jest z tym? Nie wiem czy lusterka powinny się składać przy zamknięciu auta kluczykiem lub pilotem w każdym bądź razie tak się nie dzieje. Wiem że moduł komfortu jest lekko uszkodzony bo szyby nie domykają się do końca i jest problem z otwarciem tylniej klapy bo centralny tam nie działa. Więc może moduł równiez powinien sterować lusterkami a z racji na usterkę nie robi tego. Moduł zostanie wymieniony ale w późniejszym terminie.

0 2
  • #2 16 Wrz 2009 10:38
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,
    Jeśli pokrętło do składania lusterek działa na zasadzie włącz-wyłącz (a pewnie tak jest) to moim zdaniem wystarczy zastosować przekaźnik i jego styki NO podłączyć równolegle ze stykami pokrętła, a cewkę zasilić z wyjścia zasilania czujników z centralki alarmu (zasilanie aktywne po uzbrojeniu alarmu).
    Pozdrawiam.

0
  • #3 16 Wrz 2009 10:59
    gracus7
    Poziom 26  

Tak myślałem, jednak jest problem bo dobrałem sie do sterownika lusterek i tylko jeden przewód reaguje na przełaczniku i gdy go odetnę to lusterka otwierają się ale tylko wtedy gdy przełącznik ustawiony jest w pozycji do złożenia. Rozbiorę cały przełącznik i pomyślę ale dzięki za zainteresowanie.

0